Właściciel firmy Markus Weisgerber

Krüger Druck+Verlag, dostawca druku z pełnym zakresem usług z siedzibą w małym miasteczku Merzig w Niemczech, od kilku miesięcy jest aktywnym użytkownikiem pilotażowym Rapida 106 X.

Markus Weisgerber, właściciel rodzinnej firmy, wyjaśnia decyzję o zainwestowaniu w tak wysoce zautomatyzowaną maszynę drukującą: “Kompleksowe funkcje automatyzacji pozwalają nam znacznie zwiększyć naszą produktywność i wydajność”. Szybsze wykonanie, zmniejszenie ilości odpadów rozruchowych, duża prędkość produkcji i w pełni cyfrowy przepływ pracy od MIS do konsoli sterowania Rapida 106 X pozwoliły nam na dokonanie poważnych optymalizacji poszczególnych etapów procesu. Inne korzyści zapewnia wbudowana kontrola kolorów i kontrola arkuszy w pliku QualiTronic PDF. “Porównanie każdego drukowanego arkusza z plikiem PDF klienta pozwoliło nam zmierzyć rzeczywistą jakość wydruku po raz pierwszy, a nie tylko wartości kolorów”, jak informuje Weisgerber.

- reklama -- reklama -

System logistyki płyt PlateTronic ma w pełni modułową konstrukcję i może być dostosowany do specyficznych wymagań odpowiedniej firmy drukującej. Wersja systemowa zainstalowana w Krüger Druck+Verlag umożliwia drukowanie do 20 zadań na godzinę o nakładzie około 300 arkuszy.

Zmiana zadania następuje po około jednej minucie produkcji. Maszyna drukująca może pracować naprzemiennie między drukowaniem i makeready, tak długo, jak to konieczne… więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?