- Reklama -spot_imgspot_img

Restrukturyzacja Grupy Polar z siedzibą w Hofheim

- Reklama-

Grupa Polar ma zostać zrestrukturyzowana pod ochroną w celu dalszego fumkcjonowania z około 380 pracownikami. Zostało to ogłoszone na koniec wakacji. Wcześniej, na wniosek rodzinnej firmy, która produkuje zaawansowane technologicznie maszyny dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, Sąd Rejonowy we Frankfurcie wszczął tę nadzorowaną procedurę.

Wąskie gardła w dostawach sterowników i innych komponentów do maszyn tnących, w których Polar Mohr jest światowym liderem rynku, a także innych maszyn doprowadziły ostatnio do spadków produkcji i spadków sprzedaży oraz zagroziły wypłacalności.

- Reklama -

W skład Grupy Polar wchodzą Adolf Mohr Maschinenfabrik GmbH & Co. KG, założona w 1906 roku, Polar-Mohr Maschinenvertriebsgesellschaft mbH & Co. KG oraz Dienst Verpackungstechnik GmbH, założona w 1988 roku. Pod ochroną zarządzanie operacyjne i odpowiedzialność pozostaną w gestii tych trzech firm.

“Nadal pracujemy bez zakłóceń ze wszystkimi naszymi około 380 pracownikami, wypełniając wszystkie nasze zobowiązania wobec naszych klientów i kontynuując istniejące relacje z klientami. Wynagrodzenia zostaną przejęte przez agencję zatrudnienia do końca października” – wyjaśnił frankfurcki prawnik dr Robert Schiebe z kancelarii Schiebe und Collegen… więcej na WWW.

Źródło: Polar-Mohr


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych