Ricoh na Hunkeler Innovationdays

Ricoh zapowiada premierę oprogramowania  Ricoh Supervisor oraz Ricoh Communications Manager (RCM). Nowe rozwiązania pozwalają na analizę i efektywne wykorzystanie danych na temat procesów produkcyjnych, zwiększenie  ich efektywności oraz zapewnienie wyższego standardu obsługi klienta. Więcej szczegółów dotyczących nowych rozwiązań będzie można poznać podczas tegorocznej edycji Hunkeler Innovationdays.

- reklama -

Ricoh Supervisor | Ricoh Supervisor pozwala zbierać i bezpiecznie przechowywać dane operacyjne z urządzeń produkcyjnych, wykańczających, aplikacji oraz tych wprowadzanych ręcznie przez operatorów. Wszystkie dane przechowywane są w chmurze obliczeniowej a ich analiza pozwoli m.in. na zwiększenie efektywności realizacji prac, zużycia tuszu, zminimalizowania ryzyka wystąpienia przestojów czy ocenę wydajności pracy operatora.

Ricoh Communications Manager | Ricoh Communications Manager (RCM) to chmurowe oprogramowanie pozwalające na kompleksowe zarządzaniem workflow oraz komunikacją z klientem. To narzędzie integruje możliwości rozwiązań do automatyzacji (np. Ricoh ProcessDirector|) i systemów typu MiS. (RCM) będzie dostępne w modelu SaaS.

„Ricoh Supervisor to wygodne narzędzie, które pozwoli obiektywnie ocenić efektywność procesów, znaleźć słabe punkty, usprawnić produkcję i dostosować jej przebieg do planowanych prac” – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Commercial Printing of the Commercial & Industrial Printing Group w Ricoh Europe. „Natomiast Ricoh Communications Manager to rozwiązanie dla firm, które chcą działać na większą skalę i szukają kompleksowych rozwiązań do zarządzania produkcją i obsługi klientów” – dodał.

Na podstawie informacji firmy Ricoh

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.