Tomasz Kugaudo - Avargraf

Przemysł 4.0 jest pojęciem, które używamy już od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnich latach zmiany w przemyśle nabrały dużego tempa. W poligrafii również. Cyfryzacja, lub jak kto woli digitalizacja wszelkich procesów w drukarni, stała się nie tylko modą, ale przede wszystkim koniecznością do tego, by przedsiębiorstwo przetrwało i mogło dalej się rozwijać.

- reklama -

Pandemia zaprezentowała, a właściwie obnażyła słabości naszej branży. W tym, jak słabo jesteśmy przygotowani od strony wprowadzenia digitalizacji nie tylko w poszczególnych działach naszych przedsiębiorstw, ale także wdrożenia całościowego dla całej organizacji.

Pandemia również pokazała naszą siłę. I to jedną z najważniejszych. Jesteśmy przygotowani od strony technologii do konkurowania z najlepszymi na świecie.

Jednak technologia to nie wszystko. Warto poszukiwać poszczególnych rozwiązań, w każdym obszarze poligrafii, także w introligatorni, która prawdopodobnie stanie się najbardziej narażonym ogniwem w całym ciągu produkcyjnym… na niewydolność.

Czy można tego uniknąć? Zapraszamy do wysłuchania podcastu, w którym rozmawiamy z naszym gościem Tomaszem Kugaudo (Avargraf) o robotyzacji w introligatorni. To już nie sci-fi. To fakty, które warto poznać, bo rozwiązań z robotyki właśnie tutaj (introligatorni) jest coraz więcej.

Więcej podcastów znajdziesz TUTAJ!