- Reklama -spot_imgspot_img

Rozwój i promocja systemu kształcenia zawodowego… Polska Izba Druku

- Reklama-

24 maja w Zakładzie Technik Poligraficznych przy ul. Konwiktorskiej 2 w Warszawie, odbyło się spotkanie interesariuszy w temacie „Rozwój i promocja systemu kształcenia zawodowego”, które zorganizowała Polska Izba Druku wraz z Zakładem Technik Poligrafii Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

To pierwsze spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele uczelni, szkół, organizacji samorządowych oraz przedstawiciele biznesu poligraficznego.

- Reklama -

Gości przywitała dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tryznowska, kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych oraz Jacek Kuśmierczyk, prezes Polskiej Izby Druku, który dość dokładnie opisał dzisiejszą sytuację szkolnictwa zawodowego w Polsce z uwypukleniem branży poligraficznej. To prawda, że dzisiaj młodzież nie garnie się do zawodów inżynieryjnych przez co praktycznie wszyscy na rynku pracodawców odczuwają brak kadr – wybitnych fachowców.


SŁUCHAJ PODCASTÓW NIEZBĘDNIK POLIGRAFA


Jednak, jak zauważył Jacek Kuśmierczyk, jest dzisiaj szansa na wspólne działanie, które być może zaowocuje odbudowaniem kształcenia zawodowego w branży poligraficznej, zwłaszcza, że pojawiły się pierwsze konkursy organizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a tym samym pojawiają się możliwości finansowania szkolenia kadr oraz rozwój szkolnictwa dualnego. Jednym z projektów, do których można się dzisiaj włączyć i aktywnie zaangażować jest Branżowe Centra Umiejętności… więcej na ten temat na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych