Drukarnia Colours Factory z siedzibą w Pile należy do czołówki polskich firm w sektorze poligraficznym. Oferta firmy jest kompleksowa, klienci są obsługiwani w zakresie druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego.

Pomimo ponad 15-letniego doświadczenia drukarnia wciąż doskonali się i dynamicznie rozwija. Konsekwencją tego kierunku działania jest dokonana niedawno instalacja nowoczesnej linii do lakierowania UV Sakurai Maestro, której dostawcą była firma Reprograf-Grafikus S.A.

- reklama -- reklama -

Dostawa odbyła się w ostatniej dekadzie stycznia br. System oparty jest na japońskiej automatycznej maszynie sitodrukowej ze stop-cylindrem. Uzupełnia ją tunel do utrwalania z lampą UV sterowaną elektronicznie i z zintegrowanym wykładakiem arkuszy w stos. Jak mówi Marcin Kołatko (Product Manager Reprograf-Grafikus):

„Dostarczone rozwiązanie pozwoli na sprawne i precyzyjne lakierowanie nakładów przy optymalnym zużyciu energii. Opcje ponadstandardowe, które wybrał nasz Klient sprawiają, że jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych linii tego typu w Polsce. Ufam, że ta inwestycja przełoży się na kilkukrotny wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie lakierowania UV przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii.”

Poza linią do lakierowania dostawa obejmowała także nowoczesny system do przygotowania i suszenia sit.

„Na razie za wcześnie mówić o ile wzrosły nasze możliwości produkcyjne, chociaż widać że maszyna pracuje ponad dwa razy szybciej w porównaniu do poprzedniej. Realnie będzie to można ocenić  po kilku tygodniach, kiedy operatorzy na dobre oswoją się z nową instalacją. Już teraz mogę jednak stwierdzić znaczącą oszczędność czasu na etapie przygotowalni.” – powiedział Marek Kruszka, Dyrektor ds. produkcji i rozwoju w Colours Factory. 

Maszyny sitodrukowe Sakurai MAESTRO sprawdzają się przy druku, kiedy istotna jest precyzja. Mogą być używane do lakierowania UV, druków komercyjnych, jak transkrypcja, tekstylia, tabliczki znamionowe, druk zabezpieczeń oraz w druku przemysłowym.

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?