spot_imgspot_img

Sappi Europe informuje klientów o zmianie cen towarów na początku 2022 roku

- Reklama-

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie producenta: “ciągła eskalacja kosztów energii, dodana do i tak już wysokich podwyżek surowców i transportu, stanowi niezwykłe wyzwanie dla Sappi i całej branży. W celu utrzymania opłacalności łańcucha dostaw i aktywów, firma musi przenieść te dodatkowe koszty na swoich klientów.

W związku z tym Sappi ogłasza podwyżki cen o 10-25%, w zależności od segmentu produktów, które mają zostać wdrożone najpóźniej na początku lutego 2022 r. 

Będzie to dodatek do podwyżek już zapowiedzianych i wprowadzonych w styczniu. Jednocześnie Sappi będzie nadal sprawdzać rentowność każdego procesu i nie może wykluczyć przestojów produkcji, jeśli sytuacja będzie tego wymagała.”

Producent zapewnia świadomość wyjątkowo trudnych okoliczności i zaangażowanie się w efektywne zarządzanie swoją działalnością, wspieranie branży i służenie klientom. Ponadto wzywa Unię Europejską, samorządy i władze do strukturalnego zajęcia się niestabilnymi rynkami energii, które obecnie zagrażają przyszłości europejskiego przemysłu wytwórczego.

Zobacz pełny komunikat Sappi Europe.

Źródło: ZING Sappi Europe

Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych