- Reklama -spot_imgspot_img

Scandinavian Print Group… wysokiej jakości innowacyjne technologie druku i oprawy

- Reklama-

LaserTryk… Scandinavian Print, został założony w 1999 roku, jako pierwsza firma zajmująca się drukiem online w Skandynawii, skupiając się na produkcji materiałów marketingowych dla przemysłu rozrywkowego.

“W ciągu kilku lat szybko rozrośliśmy się do międzynarodowej grupy firm o znacznie większym zakresie produkcji. Obecnie jesteśmy częścią Online Printers z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii i Polsce” – mówi Arkadiusz Trąbski, dyrektor techniczny Scandinavian Print Group.

W szczecińskiej placówce w Polsce, firma specjalizuje się w ultrakrótkoseryjnej produkcji książek drukowanych cyfrowo.

“Stale stawiamy na efektywność, aby zapewnić klientowi jak najniższą cenę, co odbywa się poprzez inteligentną produkcję. W 2002 r. wymyśliliśmy słowo “puljetryk”, czyli “drukowanie grupowe ” – metodę, w której na standardowym arkuszu papieru umieszcza się wiele projektów drukarskich, aby zmniejszyć koszty i ilość odpadów” – kontynuuje ArkadiuszTrąbski.

- Reklama -

Ostatnio wprowadzili “book-box”, unikalną koncepcję druku książek dla wydawców, która obniża koszty produkcji książek i eliminuje ryzyko wyczerpania zapasów. Produkcja Scandinavian Print Group jest bardzo zróżnicowana. Dziś grupa ma 100.000 klientów biznesowych i 50.000 konsumentów, skąd pochodzi większość przychodów z tzw. Produktów fotograficznych: książek, kalendarzy, płócien i plakatów, sprzedawanych za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego.

“Jesteśmy klientem firmy Meccanotecnica od ponad 20 lat. Początkowo z maszynami do szycia książek aster oraz liniami zbierająco-szyjącymi, a ostatnio z inwestycjami w rozwiązania do wykańczania druku cyfrowego.”

Arkadiusz Trąbski

Szycie nićmi jest znane ze swojej wysokiej jakości, odporności i długowieczności. Wykorzystanie tej techniki introligatorskiej jest więc zależne od zastosowania. Przykładowo, jest ona niezbędna przy produkcji książek edukacyjnych, które są intensywnie użytkowane i podlegają zużyciu, produkcji twardych okładek ze względu na ich jakość lub foto książek ze względu na ich trwałość.

“Chcieliśmy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości książki produkowane w krótkim nakładzie i pomóc wydawcom w minimalizacji zapasów i odpadów. W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy w trzy maszyny Universe do szycia książek”, mówi Arkadiusz Trąbski. “Ostatnim dodatkiem był Universe Web, który bezpośrednio przetwarza zadrukowaną rolkę i produkuje szyte nićmi bloki książkowe bez ryzyka brakujących stron. W ten sposób jest mniej punktów styku między drukiem a wykończeniem.”

Instalacja

W cyfrowej produkcji książek wybór między drukiem arkuszowym a rolowym opiera się głównie na cyklu produkcyjnym i różnorodności formatów i podłoży, które powinny być brane pod uwagę. Czynniki takie jak średnia długość nakładów, zmienność formatów między tytułami, rodzaje papieru i gramatury oraz ogólna wielkość produkcji to wszystkie elementy, które należy uwzględnić i ocenić.

Automatyczne maszyny do szycia książek do cyfrowego druku gamy Universe pozwalają introligatorom precyzyjnie znaleźć właściwą wersję dla swojego modelu biznesowego, pomagając im znaleźć nowe możliwości rynkowe, zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty. Gama Universe składa się z dwóch modeli: “podajnik arkuszy” zwany UNIVERSE i “maszyna szyjąca z podawaniem z roli” zwana “UNIVERSE WEB”. Oba modele pozwalają na wydajną produkcję książek w krótkich i najkrótszych nakładach.


SŁUCHAJ PODCASTÓW NIEZBĘDNIK POLIGRAFA


Wydajność i wysoki poziom produktywności Universe z szeroką gamą papierów są niezrównane na rynku. Wysiłki badawczo-rozwojowe zostały ukierunkowane na zagwarantowanie jak największej elastyczności w doborze rodzaju i gramatury papieru przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności, łatwości obsługi oraz szybkiej i prostej konfiguracji produkowanych książek.

Universe Web integruje procesy rozwijania i cięcia, pozwalając na ekonomiczne oprawianie niskich i średnich nakładów oraz na produkcję wysokiej jakości książek. Linia ta redukuje koszty produkcyjne poprzez zminimalizowanie siły roboczej, a także poprzez wyeliminowanie bezproduktywnych etapów, takich jak: cięcie papieru, układanie w stosy i zbieranie.

Źródło: Aster Polska


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych