Jak co roku na targach RemaDays wystawiła się także firma SCORPIO, która na 90-metrowym stoisku zaprezentowała różnorodne rozwiązania technologiczne, dedykowane dla szeroko rozumianego rynku reklamy.

Wśród różnorodnych eksponatów na pierwszym planie prezentowany był hybrydowy ploter UV Nyala LED firmy swissQprint, na którym drukowane były wysokojakościowe prace m.in. z efektem soczewkowym i strukturalnym. Zainteresowani otrzymywali wstępne informacje o ploterze Karibu – pierwszym rozwiązaniu roll-to-roll szwajcarskiego producenta, który swoją premierę będzie miał za 3 miesiące podczas targów Fespa.

Kolejnym eksponowanym rozwiązaniem, prezentowanym na stoisku SCORPIO (hala F, stoisko O19), było urządzenie do domingu PM2 firmy Demak, służące do produkcji wypukłych etykiet poliuretanowych. PM2 to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, wyposażone w mechanizm poruszający się po osiach XYZ, który umożliwia wytwarzanie, obok standardowych etykiet, także tych o skomplikowanych kształtach i bardzo drobnych elementach – tzw. mikrodoming.

Stoisko Scorpio

Po raz pierwszy na targach RemDays pokazane zostało urządzenie do znakowania detali reklamowych i przemysłowych – nowoczesna 6-kolorowa tamponiarka Concentra 90-6 firmy Tamporint – drukująca, zależnie od trybu pracy, z prędkościami od 500 do 1600 cykli na godzinę. Jest to jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań do wysokonakładowego i wielokolorowego zadruku elementów o różnych kształtach, które znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie u dużych producentów gadżetów reklamowych.

Spośród innym rozwiązań drukujących na stoisku SCORPIO zaprezentowano drukarkę inkjet Astrojet S1 do druku kopert bąbelkowych i małych opakowań, obsługującą podłoża o grubości od 0,1 do 10 mm. Rozwiązanie to, od swojej premiery we wrześniu ub.r. cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów, którzy dotychczas zadruk gotowych kopert bąbelkowych mogli realizować praktycznie tylko przy użyciu sitodruku.

Klientów z rynku reklamy wielkoformatowej interesowały również urządzenia do wykończenia wydruków i łączenia tkanin technicznych: zgrzewarka T300 firmy Miller Weldmaster, światowego lidera w zakresie rozwiązań do zgrzewania tkanin technicznych oraz oczkarka 29 F hiszpańskiej firmy Jover.

Ekspozycję targową tegorocznej Remy dopełniały próbki kalendarzy, książek i opakowań, oprawionych okleinami z najnowszej kolekcji firmy BN, a dokładnie Balacron, gdyż z początkiem roku ten znany holenderski producent przechodzi globalny rebranding.

Krzysztof Pisera

Wstępna ocena targów jest pozytywna – podsumowuje Krzysztof Pisera, dyrektor ds. zarządzania ofertą w SCORPIO. – Zauważamy co prawda zmniejszoną o ok. 10%, w porównaniu do wcześniejszych edycji, ogólną liczbę odwiedzających, jednak pojawiło się więcej klientów zainteresowanych konkretnymi maszynami, bądź poszukujących rozwiązań technologicznych mogących usprawnić ich bieżące procesy produkcyjne. Cieszy fakt, że klienci także i w tym roku chętnie rozmawiają o nowych inwestycjach, co może dowodzić niesłabnącej koniunktury w naszej branży.

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?