Po dokładnym procesie selekcji i szeroko zakrojonych testach w Die Pharmadrucker  niedawno ukończyła się instalacja najnowszej linii produkcyjnej Screen Truepress 520HD+, dostarczającej dokładnie tego, czego wymaga rynek przemysłu farmaceutycznego, czyli zmiany w kierunku bardziej wydajnych i elastycznych rozwiązań cyfrowych.

- reklama -


Die Pharmadrucker to kontynuatorka  wielowiekowej tradycji niemieckiej drukarni Bernecker, której właściciele są przekonani,  że dzięki takiej inwestycji zwiększą możliwości tworzenia nowej wartości  dodanej na rynku farmaceutycznym,  zarówno dla siebie jak i swoich partnerów, głównie średnich i małych firm farmaceutycznych.

 „Wybraliśmy ofertę cyfrowych drukarek atramentowych firmy Screen ze względu na jej wyjątkową technologię oraz elastyczne i indywidualne podejście zespołu firmy Screen” – mówi Sebastian Härtig, członek zarządu Die Pharmadrucker.  Screen był w stanie sprostać szczególnemu wyzwaniu, jakim jest drukowanie na cienkim papierze, zwykle używanym w ulotkach farmaceutycznych oraz  instrukcjach bezpieczeństwa etykiet leków. Screen Truepress Jet 520HD+ drukuje z wysoką wydajnością na papierze o gramaturze 40g/m2 z jakością offsetową.

Po miesiącach testów niedawno zakończono w  Die Pharmadrucker  instalację najnowszej linii produkcyjnej, składającej się z maszyny drukującej  inkjet Screen 520HD+ oraz maszyn do cięcia, składania, układania i pakowania.

„Screen Truepress 520HD+ pozwoli naszym klientom zmniejszyć zapasy ulotek farmaceutycznych, a tym samym obniżyć koszty przechowywania i utylizacji” – mówi Sebastian. „To wpisuje się w naszą ambicję bycia firmą poligraficzną, która zapewnia najlepsze wyniki w Europie, dostarczając dokładnie tego, czego potrzebują nasi klienci we właściwym, konkretnym czasie”.

Oczekuje się, że kryzys związany z koronawirusem wpłynie na przyrost zamówień druku składanych przez platformy internetowe

Die Pharmadrucker  chce wyznaczyć nowy standard w branży. „Szczególnie dla firm produkujących ulotki  farmaceutyczne” – mówi Sebastian Härtig. Widzi on  przyszłość, w której wydruki  zamawiane są w sklepie internetowym Die Pharmadrucker, następnie przekazywane bezpośrednio do systemów i dostarczane w ciągu 24 godzin. „Kryzys koronawirusa prawdopodobnie przyspieszy przejście do zdalnego zamawiania zleceń druku poprzez  wysoce zautomatyzowany  proces przetwarzania  oraz druk online” – powiedział Härtig.

„Spodziewamy się, że dzięki  takiemu  podejściu nasi klienci będą mogli zmniejszyć zapasy magazynowe o 50%. Dlatego dążymy do wyjątkowo krótkich terminów dostaw, będących kluczem do rentowności ”.

Die Pharmadrucker  chce podzielić się spostrzeżeniami zdobytymi podczas badania możliwości druku cyfrowego ze swoimi partnerami, głównie średnimi  i małymi firmami farmaceutycznymi w całej Europie. „Stosunkowo niewiele firm dotarło do celu, w drodze którą przebyliśmy. Chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami ze współpracownikami i partnerami, aby pomóc rozwiązać problemy, przed którymi mogą stanąć w trakcie ich dążenia do przejścia  na druk cyfrowy ”- mówi Härtig.

Dodaje, że wyzwania te obejmują spełnienie stosunkowo surowych wymogów regulacyjnych dla rynku druku farmaceutycznego. Kilka firm już wyraziło zainteresowanie zdobyciem dodatkowych informacji, a Die Pharmadrucker  planuje pokazy swojej nowej linii produkcyjnej, którą nazwano „inteligentną fabryką”. „Jesteśmy jak ciężko trenujący sportowcy, chcący uzyskać jak najlepsze wyniki i jesteśmy otwarci na dzielenie się naszymi metodami treningowymi z innymi. Ostatecznie każdy w łańcuchu wartości powinien na tym skorzystać, aby uzyskać jak najlepsze wyniki przy użyciu jak najmniejszej ilości energii ”- mówi Härtig.

Rynek farmaceutyczny podlega ścisłej regulacji ze względu na bezpieczeństwo ludzi. Surowe wymagania dotyczą również druku opakowań i ulotek. Oznacza to, że można używać tylko niektórych rodzajów papieru, przy czym dla zapewnienia czytelności informacji muszą być one drukowane przy użyciu określonych rodzajów i rozmiarów czcionek, a atramenty muszą spełniać międzynarodowe standardy dotyczące składników chemicznych.

Patrick Jud, dyrektor regionalny Screen Europe na Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Polskę mówi o tym projekcie: „Produkcja ulotek farmaceutycznych , które są umieszczane w opakowaniach wraz z lekami,  wiąże się ze złożonymi wyzwaniami w zakresie płynnego i kontrolowanego łańcucha produkcyjnego. Tak bardzo zaostrzone i wygórowane wymogi sprawiają i wręcz wymuszają, że potrzebny jest odpowiedni park maszynowy do drukowania i obróbki, ale równie ważna jest wiedza ekspercka. Fakt, że Die Pharmadrucker , jako pierwsza drukarnia  na świecie, drukuje ulotki farmaceutyczne na maszynach atramentowych, wyznacza nowe trendy w świecie farmaceutycznym ”.

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -