Michał Rejnowski

Drukarnia Totem.com.pl ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro™ C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro™ C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.

– Świetna jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów to główne powody wyboru rozwiązań Ricoh – powiedział Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem. – Kolejnym jest zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Ta cecha jest dla nas niezwykle istotna. Tonery chemiczne zastosowane w serii Ricoh Pro™ C9200 powodują, że wykonane na nich wydruki można laminować i lakierować zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w naszej najnowszej cyfrowej technologii uszlachetniania druków 3D Touch) od razu po procesie druku, bez zbędnych strat czasowych – dodał.

- reklama -- reklama -

Seria Pro™ C9200 oferuje wysoką jakość obrazu i precyzyjną registrację. Maszyny można bardzo dobrze zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. Ta cecha była bardzo ważna dla drukarni Totem w której stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla maszyn atramentowych. System cechuje wysoka wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Seria Pro™ C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym).

Precyzyjna kalibracja kolorów

W serii Pro™ C9200 położono duży nacisk na spójność kolorystyczną realizowanych prac. Dzięki wbudowanemu spektrometrowi Ricoh Pro™ C9200 samo się kalibruje. Natomiast nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Pozwala to uzyskanie wysokiej jakości i przyśpieszenie procesu produkcyjnego.

Źródło: Ricoh

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?