Firma Siegwerk, jeden z wiodących na świecie dostawców farb drukarskich do zastosowań w produkcji opakowań i etykiet oraz firma APK AG, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości recyklatów tworzyw sztucznych z odpadów opakowaniowych, pomyślnie zakończyła testy odbarwiania dwukrotnie zadrukowanych folii LDPE.

Rozpoczęta w październiku 2019 r. strategiczna współpraca obu firm przyczyniła się do powstania pierwszych przełomowych odkryć w zakresie ułatwienia efektywnego recyklingu opakowań elastycznych.

- reklama -- reklama -

Farby drukarskie odgrywają kluczową rolę w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Mają one kluczowe znaczenie dla wyglądu i funkcjonalności opakowania. Stanowią one jednak również duże wyzwanie, jeśli chodzi o produkcję wysokiej jakości recyklatów z tworzyw sztucznych z poużytkowych odpadów opakowaniowych. Celem procesu recyklingu zorientowanego na jakość jest stworzenie recyklatu, który jest tak przejrzysty, jak to tylko możliwe, i który może być ponownie wykorzystany w zastosowaniach opakowaniowych. Skuteczne odbarwianie jest niezbędne”, mówi Klaus Wohnig, dyrektor generalny APK AG.

Więcej: WWW

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?