Firma Siegwerk, jeden z wiodących na świecie dostawców farb drukarskich do zastosowań w produkcji opakowań i etykiet oraz firma APK AG, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości recyklatów tworzyw sztucznych z odpadów opakowaniowych, pomyślnie zakończyła testy odbarwiania dwukrotnie zadrukowanych folii LDPE.

Rozpoczęta w październiku 2019 r. strategiczna współpraca obu firm przyczyniła się do powstania pierwszych przełomowych odkryć w zakresie ułatwienia efektywnego recyklingu opakowań elastycznych.

Farby drukarskie odgrywają kluczową rolę w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Mają one kluczowe znaczenie dla wyglądu i funkcjonalności opakowania. Stanowią one jednak również duże wyzwanie, jeśli chodzi o produkcję wysokiej jakości recyklatów z tworzyw sztucznych z poużytkowych odpadów opakowaniowych. Celem procesu recyklingu zorientowanego na jakość jest stworzenie recyklatu, który jest tak przejrzysty, jak to tylko możliwe, i który może być ponownie wykorzystany w zastosowaniach opakowaniowych. Skuteczne odbarwianie jest niezbędne”, mówi Klaus Wohnig, dyrektor generalny APK AG.

Więcej: WWW

- reklama -