spot_imgspot_img

SILBO laureatem nagrody Art of Packaging 2022

- Reklama-

W kategorii Flexible Packaging Professional w tegorocznej edycji konkursu Art Of Packaging zwyciężyła linia opakowań SILBO Mr Paper. Według jury to najlepsze opakowania giętkie w roku 2022. Opakowania Mr Paper zajęły także drugie miejsce w generalnej klasyfikacji do nagrody głównej – Perły wśród opakowań 2022. 15 września w Poznaniu firma SILBO odebrała nagrodę za najlepsze opakowanie w kategorii Flexible Professional.

– To dla nas wielka duma. Uhonorowanie projektu, nad którym intensywnie pracowaliśmy przez ostatni rok, a nawet dłużej. Taka nagroda daje nam nie tylko wiele satysfakcji, ale przede wszystkim pokazuje, że było warto podejmować ten wysiłek: stworzyć giętkie opakowania na warzywa i owoce, które będzie całkowicie pozbawione plastiku. My to zrobiliśmy i zostało to docenione. Życzylibyśmy sobie, żeby to był nowy, zrównoważony kierunek w przyszłości opakowań – relacjonuje Marta Paprocka odpowiedzialna za komunikację w SILBO.

Opakowania linii Mr Paper to wykonane z papieru opakowania elastyczne z przeznaczeniem do żywności, przede wszystkim do świeżych warzyw i owoców, ale też do produktów sypkich, słodyczy i przekąsek. Opakowania Mr Paper są przeznaczone do recyklingu papieru i mają status „zero plastiku”. Ich walory ekologiczne silnie podbudowują także użyte materiały dodatkowe: druk (water based print) i laminacja na bazie wody oraz organiczne lniane siatki.Opakowania Mr Paper zostały już z sukcesem przyjęte na rynku francuskim i są praktyczną odpowiedzią na stawiane przez organy legislacyjne UE wymogi zapowiadające w kolejnych krajach zakaz stosowania opakowań plastikowych dla określonych produktów.

Źródło: Silbo


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących podnoszenia cen za produkcję i brzmią następująco:

O ile % podnieśliście ceny na realizację usług w ostatnich 3 miesiącach?

Czy planujecie podniesienie cen w najbliższych 3 miesiącach?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00