Skanujący system kontroli druku arkuszowego

Poszukujemy jakości, możliwości kontroli całego procesu druku, a zwłaszcza barwy, która często jest zarzewiem konfliktów na linii klient - drukarnia

X-Rite eXact Auto-Scan
- reklama -

X-Rite eXact Auto-Scan to idealne rozwiązanie dla średniej wielkości drukarń, które chcą w znaczny sposób zwiększyć swoją produktywność. Szybki narząd maszyny oraz szybka kontrola druku to jedno z rozwiązań, które pozwala zwiększyć zyski w dobie dużej różnorodności zleceń drukowanych w niskich nakładach.

X-Rite eXact Auto-Scan składa się z popularnego spektrodensytometru X-Rite eXact (Standard lub Advanced) oraz z automatycznej listwy pomiarowej. Manualne urządzenie X-Rite eXact montowane jest na automatycznej listwie pomiarowej zyskując dzięki temu dużą szybkość działania oraz większą produktywność.

Operator maszyny drukarskiej, zamiast mozolnie sprawdzać punktowo wybrane pola kontrolne, dzięki systemowi X-Rite eXact AutoScan, uzyskuje informacje o druku z wszystkich stref farbowych, zaledwie w ciągu kilkunastu sekund.

Pozwala to na znacznie szybsze ustawienie maszyny drukarskiej oraz na bardzo szybką kontrolę stabilności druku. Paski kalibracyjne mogą znajdować się zarówno na obrzeżach arkusza jak i w jego środku.

>>> Czytaj także: Polska premiera eXact Auto-Scan

X-Rite eXact AutoScan występuje w kilku wersjach użykowych. X-Rite eXact Auto-Scan może być wykorzystywany w trybie “off-line” kiedy to operator maszyny drukarskiej ręcznie zmienia nastawy maszyny na konsoli, oraz w trybie “Closed-Loop” (bezpośrednie połączenie z maszyną) kiedy to maszyna nastawia się (CIP3/CIP4), reguluje oraz koryguje się sama, całkowicie automatycznie.

Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej produktywnym, a jego koszty to zaledwie ułamek kosztów podobnych rozwiązań dostarczanych przez producentów maszyn drukarskich.

X-Rite eXact Auto-Scan w odmianie “Closed-loop” może być podłączany zarówno do maszyn najnowszej generacji jak i do urządzeń starszych. Dotyczy to praktycznie wszystkich typów maszyn, pochodzących od znanych światowych producentów.

Autor: Leszek Bartkowiak

Źródło i więcej: Reprograf-Grafikus

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.