Składarko-sklejarki Koenig & Bauer DURAN: 800 instalacji w 67 krajach

Vogtland Kartonagen

Inwestycje w nowe rozwiązania wpisują się w plan, zakładający większe zaangażowanie przedsiębiorstwa poligraficznego w produkcję opakowań. Jednym z nieodłącznych działań niezależnej drukarni produkującej i przetwarzającej opakowania są maszyny drukujące, maszyny sztancujące i oczywiście składarko-sklejarki.

- reklama -

Ważne jest aby w ciągłości produkcji eliminować tzw. wąskie gardła produkcyjne, którymi bardzo często okazują się maszyny instroligatorskie. Dla zapewnienia nie tylko najwyższej wydajności drukowania i uszlachetniania opakowań, ale także ich dalszego przetworzenia – firma Koenig & Bauer proponuje 4 serie maszyn składająco-sklejających DURAN. Różnią się one przede wszystkim wydajnościami, wielkościami opakowań i rodzajami surowców.

Najczęściej na rynku można spotkać model Omega Allpro 110, który wybierają klienci decydujący się na produkcję w formacie B1 i wydajności do 400 m/min. Jest on dedykowany do produkcji opakowań pudełkowych z kartonu o gramaturze z zakresu 200-550 g/m2. Maszyna może przetwarzać następujące rodzaje kartonów: pudełka liniowe ze wstępnym składaniem 1. i 3. bigu; pudełka typu crash-lock; pudełka z podwójną ścianą oraz pudełka 4- i 6-punktowe.

Automatyzację całego urządzenia podnoszą zastosowane przez producenta rozwiązania: próżniowy system samonakładaka, sekcja wyrównywania bocznego, system składania tylnego z serwonapędem dla pudełek 4- i 6-punktowych, plazmowy system oczyszczania; możliwość obróbki małych pudełek oraz pudełek stożkowych z dnem automatycznym, a także elektroniczny system klejenia z głowicami typu HHS.

Plazmowy system oczyszczania powoduje, że klej – przy podłożach pokrytych folią czy lakierem UV – zachowuje się tak samo jak przy „czystym” kartonie. Z kolei funkcja przełamywania bigów wpływa na precyzję wykonania pudełka, co znacząco ułatwia wykorzystywanie maszyny np. przy aplikowaniu zawartości do środka w dedykowanych zautomatyzowanych liniach pakujących.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Najważniejsze wyzwania na "teraz" dla Twojego biznesu