spot_imgspot_img

Specyfika druku na przedmiotach stożkowych i cylindrycznych

- Reklama-

Aktualnie na rynku opakowań występuje duże zapotrzebowanie na druk cyfrowy wykonywany na coraz mniejszych przedmiotach. Opakowania o wymagających kształtach do tej pory oklejane były etykietami lub ozdabiane metodą sitodruku. Obie te metody są kosztowne, czasochłonne i nie dają możliwości wprowadzania zmiennych danych podczas wydruku. Wymagania klientów nieustannie się zmieniają, więc branża poligraficzna również nie mogła stać w miejscu.

Drukarki UV-LED zrewolucjonizowały rynek | Rewolucją na rynku opakowań o kształtach stożkowym i cylindrycznym okazały się specjalistyczne drukarki cyfrowe wykonujące druk UV. Specjalistyczna technika wykorzystywana do drukowania na butelkach, puszkach, szkle barowym a także produktach kosmetycznych pozwala na pełną personalizację i realizację niestandardowych projektów. Technologia umożliwia druk na gadżetach firmowych, takich jak kubki i termosy, na których wykonanie nie trzeba już przeznaczać wygórowanego budżetu.

Czym charakteryzuje się druk na przedmiotach stożkowych i cylindrycznych? | Technologia druku UV zapewnia imponującą szybkości wydruku, co pozwala na oszczędność czasu i znaczne zmniejszenie kosztów. Druk może być także wykorzystywany do szerokiej gamy materiałów – metalu, plastiku, papieru, drewna czy szkła. Dodatkowo tego rodzaju technologia jest przyjazna dla środowiska i nie emituje szkodliwych zapachów.

Wszechstronność nowoczesnych drukarek przemysłowych pozwala na nakładanie atramentu w nieograniczonej liczbie kolorów w obrębie 360°. Podczas druku stosuje się tusze polimerowe, które zostają utwardzane przez światło UV emitowane przez lampy LED zamontowane przy głowicach. Jest to proces polimeryzacji, którego efektem jest powstanie trwałego nadruku w formie warstwy plastiku perfekcyjnie odwzorowującej kolory z projektu.

Drukarka dSign 3sixty – druk 360° | Jedną z czołowych i najbardziej wydajnych drukarek w tej branży jest model dSign 3sixty, dzięki któremu bez problemu można wykonać druk 360° w rozdzielczości 1200x900dpi. Drukarka 3sixty posiada wiele funkcji pozwalających na doskonałej jakości wydruki. Wykonuje druk wielowarstwowy w pełnym kolorze, na zadrukowywaną powierzchnię nakładany jest podkład wzmacniający przyczepność, a także lakier podkreślający efekt końcowy nadruku. Druk na przedmiotach o wyjątkowych kształtach wymaga zaawansowanej technologii. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można wykonać niestandardowy wydruk o bardzo wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Tak naprawdę nie ma ograniczeń, ponieważ drukarki UV są w stanie przedstawić najbardziej realistyczny i barwny obraz czy grafikę wybraną przez klienta.

Źródło: Reprograf-Grafikus


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych