spot_imgspot_imgspot_img

Standaryzacja procesu drukowania fleksograficznego

Wpływ zmiennych parametrów na reprodukcję zgodnie z normą ISO 12647-6

Treść dostępna dla prenumeratorów Newslettera

Wpisz swój e-mail, aby uzyskać dostęp.
Twój e-mail chronimy w 100% przed spamem!

Standaryzacja zgodnie z normą ISO 12647-6 interpretowana jest w wystąpieniu jako dążenie do osiągnięcia określonych wytycznych spektralnych, densytometrycznych zawartych w normie. W mojej ocenie droga do osiągnięcia wyznaczonego celu powinna być merytorycznie poprawna, lecz przede wszystkim dawać pozytywne rezultaty jakimi są powtarzalność i odwzorowanie oczekiwanego gamutu barwnego.

Intencją jest, aby standaryzacja w fleksografii stała się bardziej popularna, żeby tak jak to jest w druku offsetowym pojawiało się wiele różnych sposobów na osiągnięcie tego samego celu zamiast negacji możliwości osiągnięcia go.

Małgorzata Szczotka

Poruszony zostanie temat przyczyny przeprowadzania standaryzacji w różnych technikach druku.  Globalny klient oczekuje otrzymania zbliżonego efektu niezależnie od tego jaką techniką druku jest on wykonywany i to czego on oczekuje jest naszym celem.

Co prawda wygórowanym i idealistycznym, lecz nadal celem. Brakiem jakości nie przywiążemy do siebie klienta, najbardziej zależy nam na globalnych zleceniach, czyli tych na druk których nie mamy monopolu, ponieważ drukują je drukarnia w różnych miastach / krajach / kontynentach.

Jeśli z każdego źródła klient otrzyma inny efekt kolorystyczny w dodatku różny od zamierzonego zaczniemy go tracić. Istotne jest również, aby oprócz jakości zapewnić klientowi powtarzalność to ona jest kluczem do sukcesu… więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Autor Małgorzata Szczotka, Color Management Consulting


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00