spot_imgspot_imgspot_img

Stora Enso rozpoczęła granulowanie ligniny w zakładach Sunila

- Reklama-

Stora Enso poinformowała o rozpoczęciu granulowania i pakowania ligniny w należącym do niej zakładzie Sunila (Finlandia). Jak podkreśla firma, dzięki temu wytwarzana tu lignina będzie mogła być wykorzystywana przez klientów w bardziej efektywny sposób w porównaniu z suchym proszkiem bądź ligniną mokrą. Jej zastosowanie w formie granulatu ma też wesprzeć prace realizowane przez Stora Enso (wspólnie z jej partnerami i potencjalnymi klientami) przy Lignode – biosurowcu wykorzystywanym w bateriach.

Lineo – lignina typu kraft, wytwarzana przez Stora Enso, jest obecnie dostępna w formie granulatu, w miejsce formy proszkowej bądź mokrej. Dzięki temu zwiększony został potencjał firmy w obszarze zastępowania materiałów bazujących na surowcach kopalnych alternatywnymi rozwiązaniami odnawialnymi; poprawiona została też efektywność całego zrównoważonego łańcucha dostaw. Lignina jest jednym z kluczowych dla Stora Enso obszarów przyjętej przez firmę strategii uwzględniającej inwestowanie w najbardziej przyszłościowe, generujące potencjalne wzrosty nowe aplikacje, takie jak biospoiwa czy materiały anodowe do baterii.

Proces granulowania ligniny ma pomóc firmie w bardziej efektywnej obsłudze jej klientów, dostarczana jest bowiem w suchej postaci w specjalnych pojemnikach przeznaczonych na materiały sypkie. Stora Enso podkreśla przy tym, że – w porównaniu z dotychczas stosowaną wersją proszkową, wymagającą specjalnego sprzętu – także procesy pakowania i transportu ligniny granulowanej staną się szybsze i prostsze.

Stora Enso rozpoczęła produkcję ligniny w zakładzie wytwarzania biosurowców w Sunila w 2015 roku. Obecnie jego moce produkcyjne szacowane są na 50 tys. ton rocznie, co – jak podaje firma – czyni ją największym na świecie producentem ligniny typu kraft.

Źródło: Stora Enso


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00