spot_imgspot_img

Stora Enso zdobywa cztery nagrody ScanStar

- Reklama-

Opakowanie dla magazynu Vogue Scandinavia to również jedno z czterech rozwiązań Stora Enso wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu ScanStar. Jak podkreśliło jego jury, zarówno sam magazyn, jak i opakowanie są neutralne względem śladu węglowego, a przy tym wyprodukowane z udziałem odnawialnych surowców w energooszczędnym procesie produkcji. Powstała w nim emisja dwutlenku węgla jest niwelowana w ramach usługi CarbonZero, oferowanej przez Stora Enso wspólnie z jej partnerem – South Pole.

Drugie wyróżnione przez jury konkursu ScanStar rozwiązanie Stora Enso to EcoFreshBox – innowacyjne opakowanie zaprojektowane pierwotnie z myślą o jagodach, ale znajdujące zastosowanie także w przypadku innych produktów. Stosowany dotychczas w tego typu opakowaniach plastik został tu całkowicie zastąpiony przez materiały proekologiczne. Jak podaje Stora Enso, także zintegrowane z nim wieczko jest wykonane z tektury falistej.

fot: Stora Enso

Firma podkreśla, że pół miliona tego typu odnawialnych pojemników na owoce oznacza wyeliminowanie z obiegu 4500 kg tworzyw sztucznych, a samo opakowanie jest efektywne kosztowo, łatwe w użytkowaniu, trwałe i odzyskiwalne. Aby zwiększyć atrakcyjność i rozpoznawalność, na powierzchnię opakowania może zostać naniesiony nadruk.

Kolejne nagrodzone ScanStar rozwiązanie Stora Enso to wykonane z tektury falistej opakowanie zbiorcze, przeznaczone do transportu kruchych wyrobów. Zastosowano tu innowacyjne złamywanie uwzględniające specjalną ochronę krawędzi.

Producent podkreśla, że usprawnia ono proces pakowania, pozwala na redukcję ilości tworzyw sztucznych (plastikowe owijki stają się bowiem zbędne), a jednocześnie spełnia funkcję ochronną i zmniejsza ryzyko uszkodzeń towaru podczas jego przewożenia. Inne wymieniane przez Stora Enso jego zalety to łatwe pakowanie i odpakowywanie produktów oraz możliwość odzysku.

Czwartym wyróżnionym w tegorocznej edycji ScanStar rozwiązaniem Stora Enso jest odnawialne opakowanie do mrożonych produktów, stworzone z myślą o projekcie Selfly Store realizowanym przez firmę. Zakłada on możliwość prowadzenia samoobsługowych (i jednocześnie bezobsługowych) mikrosklepów, a stosowane z myślą o nim opakowania zastępują rozwiązania, które – jak podkreśla Stora Enco – najczęściej stanowią mieszankę różnych materiałów: EPS, folii termokurczliwej i drewna. Wykonane w całości z odnawialnej tektury falistej, może być poddane recyklingowi, zaś sam proces pakowania nie wymaga żadnych narzędzi zewnętrznych i wspiera ergonomię pracy w całym łańcuchu dostaw.

Źródło: Stora Enso

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych