spot_img

Strategiczna decyzja

- Reklama-

Firmy Koenig & Bauer i Durst Phototechnik uzgadniają utworzenie spółki joint venture 50/50 działającej w obszarze druku cyfrowego. Strategiczna decyzja w zakresie rozwiązań dla druku cyfrowego…

W celu promowania zorientowanych na przyszłość rozwiązań umożliwiających oferowanie klientom wartości dodanej w zakresie druku cyfrowego pudełek składanych oraz tektury falistej firmy Koenig & Bauer AG oraz Durst Phototechnik AG z Brixen/Włochy pragną połączyć swój know-how oraz siły tworząc spółkę joint venture, dzieląc swoje udziały w niej po połowie. Oba przedsiębiorstwa podpisały już odpowiedni list intencyjny.

Planowana spółka joint venture z siedzibą w Niemczech – po przeprowadzeniu postępowania kontrolnego w sprawie jej utworzenia oraz uzyskaniu akceptacji przez odpowiednie urzędy – ma być odpowiedzialna za rozwój, integrację, budowę i globalną sprzedaż cyfrowych urządzeń drukujących typu Single Pass, przeznaczonych do druku pudełek składanych oraz tektury falistej.

Spółka ma także zajmować się sprzedażą tuszy oraz usług serwisowych do ww. urządzeń przy wykorzystaniu globalnej sieci obu spółek – matek. Jako pierwszy kamień milowy spółki joint venture do targów drupa 2020 powstać ma maszyna VariJET, przeznaczona do cyfrowego druku pudełek składanych.

Claus Bolza-Schünemann, CEO firmy Koenig & Bauer AG: „Cieszymy się z możliwości wspólnej pracy nad już istniejącymi oraz opracowywania nowych, oferujących naszym klientom wartość dodaną rozwiązań w obszarach zorientowanego na przyszłość rynku cyfrowego druku pudełek składanych i tektury falistej.

Firma Durst Phototechnik AG ze względu na swoją wiedzę, ogromne doświadczenie w pracy z technologią Inkjet oraz dostępne wysokojakościowe rozwiązania jest dla nas idealnym partnerem, mogącym wspomóc nas w realizacji naszych celów. Pionierzy druku cyfrowego w swoim portfolio od 25 lat posiadają aplikacje inkjetowe i odnotowują duże sukcesy w zakresie druku cyfrowego na ceramice, tekstyliach czy tekturze falistej.“

Christoph Gamper, CEO firmy Durst Phototechnik AG: „Firma Durst jest liderem technologii w obszarze inkjetowych procesów druku i przyczyniła się do ich cyfrowej transformacji w wielu branżach. Szczególnie w przemyśle poligraficznym oraz w obszarze dekoracji powierzchni firma Durst Drucksysteme jest wyznacznikiem trendów w odniesieniu do jakości druku oraz produktywności.

Partnerstwo z firmą Koenig & Bauer otwiera nowe perspektywy, ponieważ oprócz bycia ekspertem z zakresu budowy maszyn firma ta posiada także bardzo dobry dostęp do rynku. Połączenie naszych kompetencji pozwoli nam na stworzenie i oferowanie w pełni automatycznych linii produkcyjnych, przez co przyczynimy się do transformacji cyfrowej także w obszarze przemysłu produkcji pudełek składanych oraz tektury falistej.“

Źródło: WWW

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. A pytanie brzmi następująco:

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych