- Reklama -spot_imgspot_img

Sun Chemical: Autumn 2023 Regulatory Newsletter

- Reklama-

Firma Sun Chemical opublikowała najnowsze aktualizacje dotyczące przepisów i polityk obowiązujących na całym świecie. Najnowsza edycja biuletynu zawiera istotne aktualizacje, takie jak ostateczna ocena bisfenolu A przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i jej wpływ na materiały opakowaniowe do kontaktu z żywnością.

Ponadto, zaprezentowano szczegółowe informacje na temat perfluoroalkilowych substancji chemicznych w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także analizujemy orzeczenie Sądu Unii Europejskiej w sprawie dwutlenku tytanu i jego implikacje dla rozporządzenia dotyczącego klasyfikacji, oznakowania i pakowania (CLP).

- Reklama -

Gary Andrzejewski, wiceprezes ds. ochrony środowiska w Sun Chemical, podkreśla istotność dostarczania klientom wsparcia w zrozumieniu i przestrzeganiu tych dynamicznie zmieniających się przepisów:

Oto kilka z najważniejszych aktualizacji regulacyjnych zawartych w tym biuletynie:

 • Nowe ograniczenia i wytyczne dotyczące BPA, opakowań PET oraz migracji barwników w materiałach w materiałach mających kontakt z żywnością.
 • Planowane zmiany w europejskich wytycznych dotyczących dwutlenku tytanu w zabawkach i klasyfikacji talku ze względu na jego potencjalną rakotwórczość.
 • Aktualizacje w globalnych przepisach dotyczących stosowania PFA.
 • Potencjalne wprowadzenie ustawy Assembly Bill 418, która miałaby wpływ na stosowanie chemicznych konserwantów lub dodatków do żywności w Stanach Zjednoczonych.
 • Kwestia pozwu Environmental Health Advocates przeciwko Sephora w związku z obowiązkowym oznaczaniem produktów do makijażu zawierających unoszący się w powietrzu dwutlenek tytanu.
 • Zmiany w przepisach dotyczących PCB w stanie Waszyngton (Senate Bill SB 5369) i ich wpływ na ograniczenia limitów PCB.
 • Nowe określenie potencjalnych priorytetowych chemikaliów w stanie Waszyngton w ramach programu Bezpieczniejsze Produkty dla Waszyngtonu.
 • Krajowa strategia EPA dotycząca zapobiegania zanieczyszczeniu tworzywami sztucznymi.
 • Proponowane zmiany w chińskich przepisach dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością w celu obniżenia limitów migracji niektórych substancji.
 • Zaktualizowane wytyczne Ministerstwa Zdrowia Malezji dotyczące certyfikatów klasy spożywczej.
 • Możliwe uwzględnienie mikrodrobinek plastiku na kalifornijskiej liście chemikaliów kandydujących w ramach programu Bezpieczniejsze Produkty Konsumenckie.

Sun Chemical, jako globalny lider w dziedzinie zrównoważonych praktyk biznesowych, kontynuuje starania w zakresie produkcji produktów bioodnawialnych, nadających się do recyklingu i kompostowania, aby pomóc swoim klientom w osiągnięciu zgodności z nowymi regulacjami i dążyć do zrównoważonego rozwoju. Co roku firma prezentuje swoje zaangażowanie w tworzenie bardziej ekologicznych rozwiązań w swoim raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju, który można znaleźć na stronie internetowej WWW.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WWW, aby pobrać najnowszy egzemplarz Autumn 2023 Regulatory Newsletter.

Źródło: Sun Chemical


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych