Sun Chemical na Aerosol & Dispensing Forum 2020

Podczas Aerosol & Dispensing Forum (ADF) 2020, odbywającego się w dniach 29-30 stycznia 2020 roku w centrum wystawienniczym Porte de Versailles w Paryżu firma Sun Chemical zaprezentuje kompletną ofertę swoich farb do zadrukowywania opakowań (m.in. puszek, aerozoli oraz tub) wykonanych z metalu. Dwudniowa impreza jest jedynym, co podkreśla firma, wydarzeniem branżowym prezentującym najbardziej innowacyjne technologie, znajdujące zastosowanie przy produkcji aerozoli i różnego rodzaju dozowników.

Wśród promowanych przez Sun Chemical rozwiązań znajdą się m.in. serie farb SunAltec i SunTrio. Firma będzie się również dzielić ze zwiedzającymi swoją bogatą wiedzą, doświadczeniem i oferowanymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie dekorowania powierzchni metalowych. Wśród dyskutowanych podczas wydarzenia tematów znajdą się m.in.: specjalistyczne receptury farb do metalu, tworzenie efektów specjalnych, ochrona marki, zarządzanie kolorami (zwłaszcza firmowymi) oraz standaryzacja druku.

Integralną częścią forum są sesje warsztatowe, w których Sun Chemical również zapowiada swój aktywny udział. 29 stycznia Herbert Naef – Metal Deco Inks Manager, wystąpi tu z prezentacją na temat SunColorBox – stworzonego przez firmę, unikalnego zestawu narzędzi oraz usług, umożliwiających stabilną i precyzyjną komunikację kolorystyczną w całym łańcuchu dostaw, dedykowanych opakowaniom. W dużej mierze skoncentruje się on na korzyściach wynikających z zastosowania Pantone LIVE – działającego w „chmurze” narzędzia stworzonego przez Sun Chemical wspólnie z jej partnerami technologicznymi. Umożliwia ona gromadzenie i przechowywanie cyfrowych standardów barwnych, dedykowanych szerokiemu spektrum materiałów opakowaniowych, w tym podłożom metalowym dekorowanym farbami bądź atramentami kryjącymi i przezroczystymi. Są one dostępne dla wszystkich podmiotów będących aktywnymi uczestnikami wspomnianego łańcucha dostaw.

Seria farb SunAltec jest przeznaczona do nanoszenia metalicznych elementów dekoracyjnych na aluminiowych tubach i jednoczęściowych aerozolach w kształcie puszki. Oferują one – zdaniem producenta – optymalną wydajność podczas użytkowania, a także wysoką jakość i trwałość finalnego produktu. W skład rodziny SunAltec wchodzi m.in. seria wszechstronnych farb MB Plus, zaprojektowanych z myślą o aplikowaniu na jednoczęściowych aerozolach. Ich receptura uwzględnia wymagania nowej generacji linii produkcyjnych, wykorzystujących współczesną technologię powlekania.

Seria farb SunTrio jest z kolei przeznaczona do puszek składających się z trzech elementów, zadrukowywanych w technice arkuszowej. Jak zapewnia Sun Chemical, farby te oferują optymalne właściwości w zakresie drukowania oraz odpowiedni poziom adhezji zarówno do podłoża, jak też pomiędzy poszczególnymi warstwami. SunTrio są dostępne w wersjach konwencjonalnej oraz UV. Przeznaczone są do zadrukowywania dowolnego typu puszek metalowych i wieczek (zamknięć) wykonanych z tego surowca, m.in. aerozoli i puszek na produkty spożywcze.

Jak zapewnia Sun Chemical, w przypadku obu promowanych serii farb – SunAltec i SunTrio – z łatwością można uzyskać także kolory specjalne. Dowolny odcień produkowany jest przy pomocy SunMatch – internetowego narzędzia, umożliwiającego odpowiednie dopasowanie barw, wchodzącego w skład SunColorBox. Daje ono drukarniom odpowiednią elastyczność w działaniu, gdyż umożliwia szybką reakcję i odpowiedź na specyficzne wymagania jej klientów względem reprodukowanych kolorów.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.