Sun Chemical na stoisku zaprezentuje portfolio swoich farb i atramentów (oraz technologii z nimi związanych), znajdujących zastosowanie przy różnych aplikacjach graficznych, tekstylnych i przemysłowych.

- reklama -

Aby lepiej zobrazować ich finalne przeznaczenie, ekspozycja zostanie podzielona na cztery strefy: Graphics (zastosowania graficzne), Digital Textiles (zadruk tekstyliów w technologii cyfrowej), Industrial (aplikacje przemysłowe) oraz Partnesrhips & Technology (rozwiązania technologiczne powstałe we współpracy z partnerami biznesowymi).

Graphics: rozwiązania dla wielkoformatowych drukarń cyfrowych i sitodrukowych

W tej części stoiska promowane będą przede wszystkim produkty z serii Streamline – wysokiej jakości zamienniki dla atramentów solwentowych, dedykowane różnym ploterom wielko- i superwielkoformatowym.

Tu firma szczególną uwagę zwraca na Streamline UML – najnowszy atrament przeznaczony do urządzeń Mutoh. Jak zapewnia producent, receptura Streamline UML została dopasowana do popularnej serii atramentów Mutoh USM CMYK, bazując na stworzonej przez Sun Chemical platformie chemikaliów HPQ-LO (High Print Quality – Low Odour).

Nowością w rodzinie Streamline jest też Rapide – seria atramentów solwentowych do aplikacji wielko- i superwielkoformatowych.

Z myślą o drukarniach sitodrukowych firma będzie promować serię farb SunPromo.

Digital Textiles: cyfrowy zadruk materiałów tekstylnych

Z myślą o tej części rynku na targach Fespa 2018 swój oficjalny debiut będzie mieć Sonata DTR500 – nowa seria atramentów przeznaczonych do ploterów Mimaki TS500, bazujących na głowicach Ricoh Gen 5. Sonata DTE z kolei to atrament do urządzeń wykorzystujących wydajne głowice Epson DX 6-7-TFP.

Z myślą o maszynach wykorzystujących głowice inkjetowe Epson i Ricoh, firma pokaże serię czterech atramentów SunTex. Atramenty posiadają certyfikację Oeko-Tex EcoPass, co oznacza, że ich użytkownicy mogą starać się o certyfikację Oeko-Tex 100, związaną z zadrukowywaniem tekstyliów.

SunTex Encore – kolejna targowa propozycja Sun Chemical – to seria innowacyjnych atramentów pigmentowych przeznaczonych do ploterów tekstylnych, wyposażonych w głowice Epson i Ricoh Gen 5. Do ich stworzenia wykorzystano specjalne chemikalia poliestrowe wynalezione przez DIC (firmę będącą właścicielem Sun Chemical).

Industrial: zastosowania przemysłowe

Na targach Fespa 2018 firma Sun Chemical zaprezentuje po raz pierwszy innowacyjne rozwiązania SunMotion, stanowiące alternatywę dla powszechnie stosowanych backlitów czy displejów LCD. Poprzez nadrukowanie niewidzialnej farby na plastikowe podłoże i podświetlenie za pomocą promienników LED, uzyskuje się dzięki nim efekt ruchu.

SunHytek to seria farb odpornych na wysokie temperatury i wilgotność, przeznaczonych na rynki produkcji paneli oraz zastosowań motoryzacyjnych, gdzie istotna jest wytrzymałość i atrakcyjność wizualna. W jej skład wchodzi m.in. FasciaCoat – specjalny lakier wodny używany w deskach rozdzielczych.

SunTronic z kolei to zestaw zaawansowanych farb znajdujących zastosowanie w elektronice drukowanej (np. przy dekorowaniu anten czy przewodników). Jak zapewnia producent, oferują one wysoki poziom przewodności i drukowności. W połączeniu z cyfrowym inkjetem, mogą decydować o większej funkcjonalności różnych produktów, np. opakowań, etykiet czy materiałów POS.

Partnerships & Technology: rozwiązania technologiczne SunJet

W tej strefie stoiska, SunJet – oddział Sun Chemical zajmujący się rozwiązaniami inkjetowymi – zaprezentuje efekty wspólnych projektów realizowanych z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących.

Pokazane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemikaliów do produkcji farb i atramentów oraz technologii cyfrowych znajdujących zastosowanie w różnych segmentach rynku: graficznym, dekoracyjnym, tekstylnym, przemysłowym i opakowaniowym.

Na stoisku będzie też promowana stworzona przez DIC technologia SEPAREL, umożliwiająca – dzięki zastosowaniu membran wykonanych z włókien kanalikowych – usuwanie rozpuszczonych gazów, emitowanych podczas aplikacji atramentów w procesie druku inkjetowego.

Jak zapewnia producent, umożliwia ona bezproblemowe drukowanie, obniżenie ilości odpadów (zarówno w kontekście podłoży jak i atramentów), skrócenie czasu niezbędnego na czyszczenie maszyny oraz uzyskanie niższych kosztów związanych z tym etapem. Jak zapewnia producent, w przeciwieństwie do tradycyjnych membran mikrofiltracyjnych, SEPAREL znacząco obniża poziom odparowywania atramentu podczas procesu odgazowania.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical

- reklama -