Sun Chemical na targach INFOFLEX 2018

- reklama -

Firma Sun Chemical znajdzie się wśród wystawców targów FTA INFOFLEX 2018, jakie odbędą się w dniach 6-9 maja w Centrum Konferencyjnym w Indianapolis (w stanie Indiana).

Na jej stoisku prezentowane będą jej rozwiązania, dedykowane produkcji opakowań, m.in. nowa farba SunStrato Insero 1519 o wysokiej odporności na rozmazywanie oraz cała seria proekologicznych farb SunVisto. Zwiedzający targi będą również mogli dowiedzieć się więcej na temat innych farb, lakierów i klejów Sun Chemical.

Zwiększona wydajność i jakość dzięki nowym farbom 

Firma Sun Chemical zaprezentuje na targach INFOFLEX m.in. SunStrato Insero 1519 – nową, uniwersalną i mieszalną farbę fleksograficzną, której receptura bazuje na nitrocelulozie. Może być ona aplikowana na różnego rodzaju folie, także laminowane,  z myślą o różnorodnych zastosowaniach.

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem będzie zestaw farb SunUno Solimax. Są one przeznaczone do aplikowania na powszechnie stosowane w technice fleksograficznej podłoża.

Z myślą o wysokowydajnym zadrukowywaniu (w technice fleksograficznej) folii polipropylenowej i polietylenowej firma Sun Chemical stworzyła SunStrato Sunester – serię farb solwentowych.

Odnawialne, kompostowalne, proekologiczne

Wodne farby SunVisto AquaGreen to odpowiedź firmy Sun Chemical na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania proekologiczne. Ich receptura uwzględnia znacząco wyższą zawartość bio-odnawialnych żywic.

Farby SunVisto, przeznaczone do zadrukowywania podłoży papierowych i kartonowych wykazują się wysoką stabilnością względem pH, umożliwiając drukowanie z odpowiednim kryciem i wydajnością. Dzięki niskiemu poziomowi emitowanych podczas produkcji wolnych związków organicznych (VOC), spełniają kryteria CONEG (Coalition of Northeastern Governors).

Lakiery Sun Chemical

Jednym z nich jest SunInspire – seria specjalistycznych farb i lakierów, pozwalających na uzyskanie różnorodnych specjalnych wykończeń. Dostępne dzięki nim uszlachetnienia obejmują m.in. efekty metaliczny, fluorescencyjny i fosforyzujący, błyszczący, perłowy oraz imitujących szron.

Lakiery SunInspire mają też oddziaływać na zmysł dotyku, oferując efekty piaskowatości, zgrubienia, gładkości bądź szorstkości. Na stoisku będzie też dostępny stworzony przez firmę „Przewodnik po innowacjach”, zawierających przykłady praktycznych zastosowań produktów z serii SunInspire.

Targi INFOFLEX będą też dla firmy Sun Chemical okazją do zaprezentowania lakierów ochronnych z serii SunBar (Aerobloc). SunBar (Aerobloc) to wydajne, biodegradowalne, odnawialne produkty, umożliwiające wykonywanie lżejszych opakowań, obniżenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz łatwe aplikowanie przy niewielkich modyfikacjach istniejącej infrastruktury sprzętowej.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical

- reklama -
A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.