- reklama -

SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji jaka odbyła się 22 października br. w ramach Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego wydarzenia, skierowanego do firm działających w segmencie druku wąskowstęgowego.

„Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” to organizowana od 15 lat konferencja, podczas której uczestnicy mogą nie tylko zdobyć wiedzę na temat najnowszych rozwiązań dotyczących produkcji etykiet w technologii wąskiej wstęgi, ale także wymienić się swoimi doświadczeniami.

Z racji pandemii i wprowadzonych ograniczeń jego tegoroczna edycja nie mogła się odbyć stacjonarnie, stąd organizator zaproponował uczestnikom wirtualne spotkanie: Pre-Kongeres „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online. Partnerem wydarzenia z tego cyklu po raz kolejny już była firma Sun Chemical, która miała tu również swoje wystąpienie. Dotyczyło ono SunColorBox – innowacyjnego rozwiązania, jakie firma oferuje swoim klientom już od pewnego czasu.

W prezentacji zatytułowanej „SunColorBox – nowa jakość serwisu” Magdalena Dziwiszek, kierownik laboratorium w polskim oddziale Sun Chemical przybliżyła uczestnikom webinarium to innowacyjne rozwiązanie. Jest to zestaw aplikacji i usług, mających ułatwić klientom wdrożenie cyfrowego workflow zarządzania barwą, który z kolei ma zapewniać im szereg korzyści w codziennej pracy.

A tych – jak podaje producent – jest bardzo dużo: obniżenie (od 25 do 30%) czasu narządzania maszyny, wzrost (od 10 do 50%) liczby prac niewymagających korekcji koloru, zmniejszenie (do 70%) czasu korekcji koloru na maszynie, a także redukcja (od 5 do 20%) czasu niezbędnego na pasowanie kolorystyczne, zwiększanie wykorzystania farb resztkowych (od 20 do 70%), redukcja (od 30 do 80%) kolorów w produkcji oraz redukcja odpadów (podłoże/farba) – o 30 do 40%. Zastosowanie przez użytkowników tego narzędzia, przynosi zdaniem Sun Chemical dodatkowe wartości takie jak chociażby przygotowanie cyfrowo (zamiast na maszynie) standardów Light/Dark, standaryzację procesu, a także kontrolę stabilności i powtarzalności barw dla prac powtarzalnych.

Magdalena Dziwiszek omówiła poszczególne elementy tego rozwiązania, wskazując bezpośrednie korzyści z ich implementacji. Przed wdrożeniem poszczególnych elementów wchodzących w skład pakietu SunColorBox firma przeprowadza staranny audyt – przede wszystkim w drukarni odbywa się wstępna analiza jego zapotrzebowania w zakresie cyfrowego worflow. Prelegentka zwracała uwagę, że coraz częściej papierowe wzorniki nie spełniają rygorystycznych standardów w zakresie kolorów, a ich elektroniczne wersje są zdecydowanie bezpieczniejsze dla użytkowników…więcej na łamach czasopisma.

Źródło: Sun Chemical

- reklama -

Jak ważny jest dla Ciebie temat zarządzania barwą w miejscu, w którym pracujesz?