- Reklama -spot_imgspot_img

Sun Chemical przedstawia innowacyjną serię farb offsetowych

Gama farb SunPak FSP EcoPace opiera się na podejściu modułowym, co pozwala drukarniom dostosować kolorystykę procesową i sprostać wymaganiom zrównoważonego rozwoju. Na przykład, standardowe zestawy CMYK posiadają certyfikat C2C Certified Material Health Certificate na poziomie brązowym, ale można go podnieść do poziomu platynowego poprzez zastąpienie żółtego koloru procesowego specjalną wersją.

- Reklama-

Sun Chemical ogłosił wprowadzenie na rynek rewolucyjnej platformy technologicznej „Pace” dedykowanej arkuszowym farbom offsetowym. Flagowym produktem tej serii jest SunPak FSP, farba offsetowa o niskiej migracji do opakowań żywności, która stanie się pierwszą farbą wdrożoną w nowej technologii wraz z premierą SunPak FSP EcoPace.

Innowacyjne farby zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej produktywności na nowoczesnych i szybkich maszynach drukujących oraz wykazują się silnymi walorami zrównoważonego rozwoju.

- Reklama -

W obliczu szybkiego rozwoju maszyn, gorszej jakości papieru, presji kosztowej i wzrastającej troski o środowisko, drukarnie stają przed coraz większymi wyzwaniami. Sun Chemical rozumie te wyzwania i reaguje na nie, wprowadzając na rynek farby oparte na innowacyjnej technologii spoiwa, który zapewnia lepsze pokrycie i mniejszą adhezję. Korzyści płynące z tej technologii zostały potwierdzone w długotrwałych testach, co gwarantuje najwyższą produktywność, minimalne koszty eksploatacji i pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój. Ponadto, Sun Chemical dba o pełne zgodności z przepisami i certyfikaty, co sprawia, że ich produkty nie tylko spełniają, ale przewyższają obecne wymagania prawne.

Technologia „Pace” stanowi najbardziej zrównoważoną ofertę Sun Chemical. To rezultat wyboru formuł opartych na olejach roślinnych, pozbawionych PTFE. Te formuły charakteryzują się wysoką zawartością bioodnawialnych składników (BRC), a jednocześnie pozwalają na minimalizację strat materiałowych oraz redukcję zużycia energii i rozpuszczalników poprzez ograniczenie przestojów maszyn.

Gama farb SunPak FSP EcoPace opiera się na podejściu modułowym, co pozwala drukarniom dostosować kolorystykę procesową i sprostać wymaganiom zrównoważonego rozwoju. Na przykład, standardowe zestawy CMYK posiadają certyfikat C2C Certified Material Health Certificate na poziomie brązowym, ale można go podnieść do poziomu platynowego poprzez zastąpienie żółtego koloru procesowego specjalną wersją.

Dodatkowo, farby procesowe wykazują wysoką zawartość bioodnawialnych składników (BRC) na poziomie 78%, a można ją zwiększyć do 89% poprzez wybór opcjonalnego procesu Black, opartego na węglu pochodzącym z paliw niekopalnych.

Farby te zostały zaprojektowane z myślą o doskonałej wydajności na różnorodnych materiałach papierowych i tekturowych, co daje klientom dużą elastyczność i doskonałe efekty.

Jim Buchanan, Global Product Director Sheetfed Systems w Sun Chemical, komentuje: „Sun Chemical doskonale rozumie, że na konkurencyjnym rynku kluczowa jest wydajność. Naszym głównym celem przy opracowywaniu tej innowacyjnej technologii było zapewnienie stabilnej, wysokiej jakości wydajności w różnych warunkach drukowania, również na trudnych podłożach, przy jednoczesnym minimalizowaniu zamglenia na szybkich, nowoczesnych maszynach drukarskich. Dzięki tej technologii mamy pewność, że dostarczamy solidne i stabilne farby, które wspierają zarówno produkcję niskonakładową i wysokonakładową”.


Między innymi o podobnych rozwiązaniach w podcaście ŚNIADANIE FLEKSOGRAFA…

Nowe farby Sun Chemical pozwalają na przedefiniowanie możliwości druku arkuszowego, podnosząc projekty klientów na wyższy poziom. To przełomowe osiągnięcie podkreśla zaangażowanie Sun Chemical w spełnianie zmieniających się potrzeb klientów i ustalanie nowych standardów w branży. Wprowadzenie tych farb stanowi wyraz zobowiązania firmy do dostarczania klientom najnowocześniejszych rozwiązań, które pomagają odnosić sukcesy na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Więcej informacji na temat rewolucyjnej serii farb arkuszowych Sun Chemical, SunPak FSP EcoPace, można znaleźć na stronie WWW.

Źródło: Sun Chemical


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych