W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, firma Sun Chemical podjęła decyzję o objęciu monitoringiem wszystkich elementów składających się na jej łańcuch dostaw, ze szczególnym uwzględnieniem działań realizowanych przez dostawców surowców, pośredników oraz firmy logistyczne.

„Proaktywne zarządzanie zamówieniami klientów, monitorowanie stanów magazynowych, dostawy tranzytowe oraz status już realizowanych, otwartych zamówień to dla nas obecnie najważniejsze elementy tych działań – mówi Jeffrey Shaw, Chief Supply Chain Officer w firmie Sun Chemical. – Powołaliśmy w tym celu dedykowane zespoły nadzorujące i kontrolujące każdy z tych obszarów.

Ich zadaniem jest wprowadzanie niezbędnych środków ostrożności, zapobiegających zakłóceniom przy realizacji dostaw. Będziemy się tu koncentrować przede wszystkim na wybranych materiałach i ich dostawcach, co pozwoli nam podejmować na czas stosowne działania”.

Jeffrey Shaw dodaje: „Obecnie skupiamy się głównie na materiałach pochodzących z Chin i innych regionów podwyższonego ryzyka. Będziemy na bieżąco informować naszych klientów o tym, jak przebiega ten proces. Jesteśmy zdeterminowani, by – wspólnie z klientami – sprawnie przeprowadzić cały proces i zapewnić, że skutki ewentualnych zakłóceń w dostawach zostaną zminimalizowane”.

Źródło: Sun Chemical

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.