spot_imgspot_img

Światowa premiera: nowy Speedmaster XL 106 firmy HEIDELBERG

- Reklama-

Firma Heidelberg po raz kolejny podkreśla wiodącą pozycję technologiczną w swojej podstawowej działalności, prezentując światową premierę. Możliwość zwiększenia szybkości drukowania Speedmaster XL 106 do 21 000 arkuszy na godzinę sprawia, że ten wysokowydajny system jest najszybszą na świecie arkuszową maszyną offsetową i oznacza, że roczna produkcja ponad 100 milionów wydruków jest teraz możliwa również w produkcji pudełek kartonowych.

Speedmaster XL 106 jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla firm produkujących opakowania w formacie 70 x 100, które domagają się coraz wyższych mocy maszyn i kompleksowej automatyzacji. Zwiększenie prędkości drukowania z 18 000 do 21 000 arkuszy na godzinę w Speedmaster XL 106 jest szczególnie atrakcyjne właśnie dla tych użytkowników.

Korzyścią ekonomiczną jest wzrost produkcji netto o osiem do dziesięciu procent i – pod warunkiem wykorzystania pełnej potencjalnej produktywności – amortyzacja w około dwa lata. Aby to osiągnąć, firma HEIDELBERG zoptymalizowała około 200 komponentów w całym systemie, od podajnika do wykładania. Na przykład dwa serwosilniki napędzają teraz podajnik bezpośrednio, a podczas wykładania masa prętów chwytaków została zmniejszona i zostały dostosowane do nowej prędkości drukowania, aby zapewnić stabilną i niezawodną pracę.

“Od momentu wprowadzenia na rynek w 2004 roku, technologia XL firmy HEIDELBERG wyznaczyła standardy pod względem produktywności, wydajności i niezawodności dla wysokiej klasy aplikacji w naszym sektorze. Od tego czasu HEIDELBERG nieustannie ulepsza tę odnoszącą sukcesy platformę maszynową”, mówi dr Ludwin Monz, dyrektor generalny HEIDELBERG. “Dzięki nowo zaprezentowanemu modelowi Speedmaster XL 106 firma HEIDELBERG przenosi wydajność offsetowego druku arkuszowego na wyższy poziom i umożliwia producentom składanych kartonów zwiększenie konkurencyjności”, dodaje.

Cardbox Packaging, międzynarodowy producent opakowań z siedzibą w austriackim mieście Wolfsberg, zatrudniający ponad 250 pracowników, produkuje wysokiej jakości i zaawansowane technicznie opakowania kartonowe – przede wszystkim dla przemysłu spożywczego, napojów, słodyczy, tytoniu i kosmetyków, a także dla rynku medycznego.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących podnoszenia cen za produkcję i brzmią następująco:

O ile % podnieśliście ceny na realizację usług w ostatnich 3 miesiącach?

Czy planujecie podniesienie cen w najbliższych 3 miesiącach?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00