spot_imgspot_img

Systemy inspekcji ESKO do druku wstęgowego

Kolejna prezentacja dotyczyła głównie systemów inspekcyjnych, czyli QR kodów i wszystkich innych oznaczeń pojawiających się w produkcji opakowań, które niosą ze sobą bardzo dużo najważniejszych informacji o konkretnym opakowaniu czy etykiecie.

Artur M. Cejler z AVT/ ESKO starał się w dość skrótowy i bardzo jasny sposób wyjaśnić co to znaczy inspekcja wykorzystując 2D lub 3D, jak wyłapać defekt lakieru, druku lub oznaczania. Okazuje się, że jest to temat, który daje dużo do dokładnego przemyślenia. Zresztą bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie produkcji, zwłaszcza na druku fleksograficznym, gdzie prędkości jej są wyjątkowo duże.

Artur M. Cejler

Oprócz rozwiązań typowo opartych na urządzeniach pomiarowych, warto skupić się na także na oprogramowaniu, dzięki któremu można nie tylko wyłapać najdrobniejsze defekty, ale także zminimalizować wszelkie straty. Systemy inspekcji są niezwykle ważne. To czas i w efekcie przecież zmniejszenie strat i podniesienie bezpieczeństwa całej produkcji. Często błędy kończą się przecież reklamacją klienta. Jak tego uniknąć? Jakie urządzenia kupować? Jakie oprogramowanie warto wziąć pod uwagę? Czy jest rozwiązanie do opakowań?

Systemy inspekcyjne są różnej wielkości, przeznaczenia itd. … Więcej o tym już niedługo.

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych