Pisaliśmy już o tym temacie na naszych łamach, ale jak zawsze nigdy za dużo! Jak przypomina Rzecznik MŚP, część firm do dzisiaj musi złożyć sprawozdania w zakresie wprowadzanych produktów, opakowań, wytwarzanych i gospodarowanych opadów (BDO). Pozostali przedsiębiorcy, na których nałożono taki obowiązek, mają jednak niewiele więcej czasu – ostateczny termin złożenia sprawozdania BDO dla reszty firm coraz bliżej.

Termin sprawozdania BDO: dla części firm to 11 września 2020

Pod koniec zeszłego roku rejestr BDO i wszystko, co było z nim związane, w dużej mierze zaprzątało uwagę przedsiębiorców. Ostatecznie jednak firmy zyskały m.in. możliwość kontynuowania prowadzenia do końca 2020 . ewidencji w formie papierowej.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie obowiązki związane z BDO przesunięto na 2021 r. W tym roku konieczne jest m.in. złożenie sprawozdania. Jaki jest termin sprawozdania BDO?

Przedsiębiorców obowiązują dwa terminy – 11 września i 31 października. Do dzisiaj sprawozdanie muszą złożyć firmy, o których mowa w art. 73, art. 74a i art. 75 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Są to głównie firmy, które prowadzą stację demontażu pojazdów oraz przedsiębiorcy prowadzący strzępiarkę. Z kolei do 31 października mają czas firmy wymienione w art. 75 (z wyłączeniem ust. 2 pkt 4 i 5) – czyli reszta podmiotów wytwarzających odpady…

Więcej znajdziecie na WWW… FIRMA

- reklama -