Pisaliśmy już o tym temacie na naszych łamach, ale jak zawsze nigdy za dużo! Jak przypomina Rzecznik MŚP, część firm do dzisiaj musi złożyć sprawozdania w zakresie wprowadzanych produktów, opakowań, wytwarzanych i gospodarowanych opadów (BDO). Pozostali przedsiębiorcy, na których nałożono taki obowiązek, mają jednak niewiele więcej czasu – ostateczny termin złożenia sprawozdania BDO dla reszty firm coraz bliżej.

Termin sprawozdania BDO: dla części firm to 11 września 2020

- reklama -- reklama -

Pod koniec zeszłego roku rejestr BDO i wszystko, co było z nim związane, w dużej mierze zaprzątało uwagę przedsiębiorców. Ostatecznie jednak firmy zyskały m.in. możliwość kontynuowania prowadzenia do końca 2020 . ewidencji w formie papierowej.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie obowiązki związane z BDO przesunięto na 2021 r. W tym roku konieczne jest m.in. złożenie sprawozdania. Jaki jest termin sprawozdania BDO?

Przedsiębiorców obowiązują dwa terminy – 11 września i 31 października. Do dzisiaj sprawozdanie muszą złożyć firmy, o których mowa w art. 73, art. 74a i art. 75 ust. 2 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Są to głównie firmy, które prowadzą stację demontażu pojazdów oraz przedsiębiorcy prowadzący strzępiarkę. Z kolei do 31 października mają czas firmy wymienione w art. 75 (z wyłączeniem ust. 2 pkt 4 i 5) – czyli reszta podmiotów wytwarzających odpady…

Więcej znajdziecie na WWW… FIRMA

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?