Takich wyników nikt się nie spodziewał. Ankieta

Wyjątkowo długo przytrzymaliśmy ostatnią ankietę. Jej publikacja była zrealizowana 1 czerwca. Wzięło w niej udział 415 osób. To całkiem dobry wynik. A pytaliśmy Was o: Jak postępują firmy w obliczu pandemii? Chodziło oczywiście o relację z pracownikami. Po prostu, pandemia rzeczywiście dała się we znaki wszystkim.

Zaproponowaliśmy następujące odpowiedzi i oczywiście prezentujemy wyniki:

  • Skrócony tydzień pracy: 5.06%
  • Próbują poradzić sobie w tych warunkach: 7.71%
  • Wysłanie pracowników na urlop: 8.19%
  • Redukcja kosztów / w tym marketing: 17.35%
  • Redukcja zatrudnienia / zwolnienia: 23.13%
  • Praca zdalna / o ile to możliwe: 38.55%

Jak widać, wśród naszych Czytelników najwięcej odpowiedzi zebrała praca zdalna. Choć wiemy, że dotknęła ona głównie firmy handlowe z naszej branży oraz osoby pracujące w biurach (w drukarniach).

Wyniki ankiety

Najbardziej zaskakuje nas odpowiedź związana z redukcją kosztów / w tym marketing. Od zawsze wiadomo, że kiedy pojawia się jakiekolwiek zagrożenie dla prowadzenia biznesu, to właśnie wzmacnia się wszelkie działania marketingowe. O ile w obliczu pandemii spotkania osobiste zostały ograniczone do minimum, to właśnie rolę tę przejęły nowoczesne technologie, zwłaszcza Internet.

Stąd prawdziwy wysyp webinariów. Ale ten temat poruszymy wkrótce.

Przyjrzyjcie się tym wynikom, to rzeczywistość, która nas wszystkich dotyka. I można byłoby powiedzieć, że „trudno”, ale tak nie jest. Już dzisiaj, właśnie dlatego, że mieliśmy okazję przejść przez tego typu sytuację, warto zastanowić się nad całym szeregiem procedur, które w przyszłości (powtórki pandemii) mogą zminimalizować straty.

Swoją drogą, możemy się pochwalić, że oglądalność naszego serwisu w tym czasie, skoczyła blisko 3-krotnie w górę. To całkiem nieźle. Dziękujemy Wam za to, że w tak trudnym czasie byliście z nami.

Poniżej prezentujemy kolejne, bardzo proste pytanie, ale wymagające odwagi w odpowiedzi…

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?