Nadchodzące miesiące będą kluczowe dla wielu przedsiębiorców.Negatywne skutki pandemii odczuły wszystkie branże przemysłowe, w tym również producenci i dystrybutorzy opakowań. W zaledwie kilka miesięcy zmieniły się nawyki konsumentów, które z pewnością dla jednych są szansą, dla drugich zagrożeniem. Lockdown oraz okres wakacji w większości firm był czasem stagnacji. Nie można jednak dłużej czekać. Pora odmrozić biznes i zacząć działać.

- reklama -


Sytuacja na świecie spowodowała wiele strat, ale stworzyła również nowe okazje, które część firm z sukcesem wykorzystuje. Na znaczeniu zyskał eksport krajowych opakowań, ponieważ przedsiębiorstwa utraciły ich dopływ z Chin, Niemiec, Czech czy Słowacji.  Rodzime firmy coraz częściej przejmują krajowe kontrakty realizowane przez zagranicznych producentów. Pomimo, iż dane dotyczące importu są mniej optymistyczne niż eksportu, to można zaryzykować stwierdzenie, że sytuacja powoli wraca do normy.

Na rynku przetrwają firmy, które szybko odpowiedzą na potrzeby konsumentów, właściwie wykorzystają czas i wyróżnią się spośród konkurencji. Targi Packaging Innovations to dla nich duża szansa na zdobycie rozgłosu i idealna przestrzeń do zaprezentowania nowych rozwiązań.

Strefa workShops

Od pierwszej edycji ważnym elementem Targów Packaging Innovations są spotkania ze specjalistami w strefach workShops. Nie inaczej będzie w tym roku. Większość poruszanych tematów dotyczyć będzie ekologii. Swój udział potwierdził m.in. Konrad Nowakowski z Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, który odpowie na pytanie – czy papier jest synonimem ekologicznego opakowania oraz w pigułce przedstawi przepisy prawne UE w tym: nowe regulacje unijne, strategię gospodarki obiegu zamkniętego, strategię na rzecz tworzyw sztucznych, rozszerzoną odpowiedzialność producenta, ekomodulację, PlasticTax.

Wśród gości spotkamy Krzysztofa Hornickiego z firmy INTERSEROH Polska Sp. z o.o.. Ekspert omówi „gorący temat” – Ekoprojektowanie opakowań jako praktyczne narzędzie wdrażania ROP w Polsce. Adam Fotek z J.S. Hamilton Sp. z o.o. opowie o wymaganiach zdrowotnych dla opakowań do kontaktu z żywnością w tym opakowań ekologicznych.

- reklama -