THINK SMART FACTORY 2019

W dniach 11-13 listopada 2019 r. w Kyoto w Japonii, odbędzie się po raz pierwszy Think Smart Factory. Grupą docelową międzynarodowego wydarzenia są zorientowani na przyszłość dostawcy usług druku, którzy chcą zautomatyzować swoje procesy w całym procesie.

TSF19 został zainicjowany przez konsorcjum wiodących japońskich producentów systemów, którzy chcą promować koncepcję Industry 4.0 w przemyśle poligraficznym. Konsorcjum obejmuje firmy Canon, Fujifilm, goof, Horizon, HP, JSpirits, Konica Minolta, Resologic, Ricoh, Screen i Value Machine. Wydarzenie organizowane jest przez Horizon International Inc. Podczas targów Miyako w Kioto.

KONCEPCJA INDUSTRY 4.0

Internet przedmiotów (IoT) jest szeroko rozpowszechniony w naszym życiu, wiele rzeczy jest już połączonych w sieć i automatycznie wymienia informacje. Przemysł poligraficzny nie jest wyjątkiem, Internet przedmiotów odgrywa ważną rolę w codziennej działalności. Szukamy rozwiązań, które nie tylko oszczędzają pracę dzięki automatyzacji, ale także łączą poszczególne systemy w sieci.

Podczas targów IGAS 2018, japońskich targów dla branży poligraficznej, dziewięć wiodących na rynku firm spotkało się po raz pierwszy w strefie Industry 4.0 na stoisku Horizon, gdzie podzielili się swoją wiedzą w formie przemówień i wykładów z gośćmi targów.

Ta udana koncepcja zaowocowała pomysłem zorganizowania własnego wydarzenia w zakresie druku sieciowego w Kioto za pomocą Think Smart Factory 2019, aby promować przyszły sukces branży poligraficznej. Oprócz konsorcjum TSF19 wydarzenie jest również wspierane przez innowacyjnych użytkowników.

KONSEKWENTNIE ZAUTOMATYZOWANY PRZEPŁYW PRAC

TSF19  łączy wszystkie systemy w hali produkcyjnej poprzez cyfrowy obieg dokumentów. W ten sposób dostawcy prezentują w całości w pełni zautomatyzowany proces produkcji.

Na obszarze 4000 m 2 zostaną przedstawione rozwiązania w całości automatyzujące realizowanie wszystkich prac aż do gotowego produktu. Rozwiązania prezentowane przez firmę Horizon służą do wykańczania dowolnego produktu, od złożenia zamówienia aż do jego dostawy. Horizon skupił się na technologiach cyfrowych, które gwarantują wysoki stopień automatyzacji w połączeniu z wysoką jakością wszystkich procesów i produktów.

WSPÓLNA PREZENTACJA

TSF19 jest wyjątkowym miejscem do zaprezentowania wyzwań stojących przed nowoczesną poligrafią. Całość będzie prezentowana podczas licznych wykładów, prezentacji i warsztatów.

Obecnie w TSF19 uczestniczy dziesięciu dostawców, w tym: Canon, Fujifilm, goof, Horizon, HP, JSpirits, Konica Minolta, Resologic, Ricoh i Screen. Po stronie użytkownika uczestniczą Nissha Printing Communications i New Book. Koncepcja wystawy jest wyjątkowa. Pojedyncze stoiska, jak zwykle na targach, nie będą istnieć w Kyoto. Zamiast tego uczestniczące firmy utworzą wspólne linie produkcyjne na całym obszarze, aby zademonstrować dla odwiedzających koncepcję Smart Factory na żywo.

Więcej na ten temat już niedługo…

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.