spot_imgspot_img

Tour de Sonora. Ekologicznie i ekonomicznie w KRM Druk

W naszym cyklu przedstawiamy drukarnie, które zdecydowały się na wprowadzenie rozwiązań „eko” w obszarze przygotowalni. Tym razem trafiliśmy do warszawskiej drukarni KRM Druk, w której do produkcji wykorzystywane są płyty Kodak Sonora.

- Reklama-

Czy płyty te są bardziej podatne na uszkodzenia?

Z tego co mi wiadomo, są one bardziej delikatne od płyt procesowych. Praca z nimi jest tak naprawdę kwestią odpowiedniej „opieki”, dzięki której wszystkie procesy odbywają się niezwykle gładko. Na dziś, mogę powiedzieć, że miesięcznie wykorzystujemy naprawdę duże ilości płyt.

Czy klienci drukarni zwracają uwagę na ekologiczne rozwiązania stosowane przy produkcji?

Coraz częściej padają pytania dotyczące podejmowanych przez nas działań na rzecz zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, zwłaszcza przy okazji przetargów. Obserwujemy coraz większy trend zmierzający w tę stronę i w związku z tym, bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się na płyty bezprocesowe. Możemy także pochwalić się tym, że jako jedna z dwóch firm w Polsce otrzymaliśmy wyróżnienie Green Leaf Award przyznawane przez firmę Kodak.

Czy w przypadku realizacji zleceń, pojawiły się sygnały od drukarzy dotyczące przeróżnych problemów z tymi płytami zwłaszcza przy ich wdrażaniu?

Nie odnotowaliśmy jakichkolwiek problemów. Udało nam się rozwiązać wszelkiego rodzaju niedogodności, które wynikały z „wieku niemowlęcego”, czyli okresu testowania tych płyt. Były one nieco bardziej światłoczułe i podatne na zarysowania, ale były to problemy, które można było szybko i w bardzo prosty sposób wyeliminować. Większość z nich dotyczyła zwykłych ludzkich przyzwyczajeń i nieco innego sposobu obchodzenia się z tymi płytami. Udało nam się pokonać te wszystkie niedogodności i obecnie wszystko działa bez najmniejszego problemu. Korzystamy z naświetlarki firmy Kodak i używamy najnowszych płyt Sonora V generacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy. Kodak sprawdza się fantastycznie jako dostawca, zwłaszcza, że kompleksowo korzystamy z pełnej gamy produktów.

Czy moglibyśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat działalności KRM Druk?

Jesteśmy średniej wielkości zakładem akcydensowym bazującym na druku arkuszowym. Mówiąc nieco bardziej ludzkim językiem, jesteśmy nowoczesną drukarnią cyfrowo-offsetową, która ma bardzo proekologiczne podejście do klienta oraz funkcjonowania we współczesnym świecie. Naszą filozofią jest zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko oraz dbałość zarówno o najwyższą jakość oferowanych produktów, jak i naszych klientów. Jedną z pierwszych rzeczy, która osiągnęliśmy w 2020 roku było zdobycie certyfikatu FSC, który pozwala nam na wiele udogodnień. Jeśli chodzi o kierunek produkcji, naszym głównym klientem są wydawnictwa, cała branża eventowa oraz mali i średni producenci wykorzystujący krótkie serie opakowań.

- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych