spot_imgspot_img

Transformacja cyfrowa. Odczarujmy możliwości… w podcaście NIEZBĘDNIK POLIGRAFA. Aktualizacja

- Reklama-

Transformacja cyfrowa wydaje się, że jest aktualnie kluczowym tematem praktycznie we wszystkich obszarach naszego życia. Poligrafia nie odbiega od tego trendu. Mało tego, jako jedna z nielicznych wprowadza transformację cyfrową już od wielu lat. Jak? Kiedy? Jakie narzędzia stosujemy? O tym i nie tylko rozmawiamy ze Sławomirem Iwanowskim z firmy Kodak. Przy okazji nasz gość zauważa również kilka innych wyzwań, jakie stoją przed nami samymi. Ale o tym… już warto posłuchać.

Transformacja cyfrowa jest w ostatnim czasie jednym z najczęściej pojawiających się tematów, nie tylko w znacznie szerszym znaczeniu, ale także w odniesieniu do naszej branży. Bo też trzeba przyznać, że poligrafia jest jedną z niewielu branż, w której digitalizacja rozpędziła się na dobre. Wystarczy popatrzeć na poszczególne rozwiązania. Począwszy od programów, które służą do realizacji zleceń w szeroko rozumianych drukarniach internetowych, ale także na samej produkcji i nawet wszystkich procesach występujących już po produkcji.

A zatem nawet logistyka. Niby nic szczególnego, ale kiedy dokładnej przyjrzymy się temu, jak rynek poligraficzny wygląda, to dość szybko zorientujemy się, że konkretne rozwiązania pojawiające się w obszarze jednego rozwiązania są z powodzeniem po jakimś czasie wprowadzane do kolejnych obszarów poligrafii. Tak było między innymi z rozwiązaniami chmurowymi, które od praktycznie początku pomagały zrozumieć i zarządzać produkcją porównując ją z danymi z podobnych urządzeń wykorzystywanych po drugiej stronie globu.

Zatem już nie tylko transformacja cyfrowa i chmura, to także sztuczna inteligencja, która na bazie przygotowanych algorytmów jest w stanie pomóc drukarni – o ile ta chce – przygotować się do realizacji konkretnych zleceń w oparciu o bardzo konkretne założenia produkcyjne. Wręcz nawet wskaźniki, informujące o potencjalnych oszczędnościach, czasu realizacji i kosztach tej realizacji…

Zapraszamy Was do wysłuchania podcastu i do zapoznania się z wydaniem majowym czasopisma Świat Poligrafii Professional, w którym dużo tematów dotyczy właśnie… Transformacji cyfrowej!

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych