- Reklama -spot_imgspot_img

Transformacja oznacza zmianę

- Reklama-

Transformacja cyfrowa przedstawiona przez Edwarda Godawę z firmy Digiprint… Zmiany w drukarniach zmierzające w kierunku wykorzystania nowoczesnych rozwiązań cyfrowych są spowodowane w dużej mierze czynnikami ekonomicznymi. Rosnące koszty materiałów, energii, pracy ludzkiej, a także coraz krótsze zlecenia wymuszają wdrażanie rozwiązań upraszczających i automatyzujących procesy produkcyjne, optymalizujących wykorzystanie materiałów i ograniczających zużycie energii.

Porównywanie „na oko” proofa z odbitką próbną jest już coraz rzadsze, bo nauczyliśmy się wykorzystywać nowe narzędzia pomiarowe (densytometry i spektrofotometry). Cyfrowa transformacja w drukarniach to także zmiany w działach kontroli jakości.  I tutaj też wprawne i czujne oko ludzkie zastępują z powodzeniem specjalistyczne programy i systemy wizyjnej weryfikacji i kontroli. Rozwiązania takie, jak np. AVT lub Global Vision zintegrowane z Automation Engine umożliwiają automatyzację procesu sprawdzania i akceptacji poprawności pliku lub wydruku, porównania z oryginałem lub plikiem produkcyjnym i odnalezienia nawet najmniejszych różnic w grafice, kodach kreskowych, tekstach i znakach Braille’a. W przeciwieństwie do ludzi systemy automatyzujące się nie męczą i mogą pracować w sposób ciągły. Dobrze ustawione – nie popełniają błędów, natomiast bardzo dobrze  je wychwytując ograniczają straty i potencjalne reklamacje…

- Reklama -

W majowym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional tematowi transformacja cyfrowa poświęciliśmy nieco więcej miejsca. Zapraszamy do prenumeraty czasopisma Świat Poligrafii Professional. Cyfrowe wydania na łamach serwisu są dostępne tylko i wyłącznie w STREFIE PREMIUM, dla tych, którzy posiadają prenumeratę wydań tradycyjnych.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych