- reklama -

Interprint GmbH z Arnsberg w Niemczech, od października 2019 roku członek grupy Toppan, kontynuuje skuteczną strategię inwestycyjną w zakresie druku cyfrowego. Firma zamówiła niedawno kolejną cyfrową maszynę drukującą RotaJET od Koenig & Bauer.

Nowa maszyna ma wejść do produkcji w pierwszej połowie 2021 r. Dzięki RotaJET 225 firma Interprint będzie mogła przetwarzać wstęgi o szerokości do 225 cm.

- reklama -

„Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do technologii cyfrowej. A dzięki technologii druku cyfrowego oferowanej przez Koenig & Bauer możemy zarówno przyspieszyć rozwój produktu, jak i rozszerzyć naszą elastyczność projektowania. Dla naszych klientów coraz ważniejsze stają się zmienne ilości zleceń, dłuższe powtarzanie i wcześniej niemożliwe kombinacje kolorów ”, mówi Robert Bierfreund, dyrektor Interprint GmbH.

Minęło zaledwie pół roku, odkąd Interprint po raz ostatni postanowił rozszerzyć swoje możliwości druku cyfrowego dzięki instalacji drugiego RotaJET, a teraz firma powraca z zamówieniem trzeciej przemysłowej cyfrowej maszyny drukującej Koenig & Bauer.

Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer: „Widzimy to, jako wyraz szczególnego uznania dla naszej pracy, gdy Koenig & Bauer odnosi sukcesy nie tylko dzięki nowym klientom w zakresie pras cyfrowych, ale także przekonuje takie firmy jak Interprint, pionier singla przemysłowego – wstęgowy druk atramentowy w branży dekoracyjnej, aby powrócić do kolejnej inwestycji RotaJET. ”

Przykład RotaJET do cyfrowego drukowania dekorów

Ponad 15 przemysłowych cyfrowych maszyn drukujących Koenig & Bauer (w tym modele HP PageWide T1190 i T1100), o szerokości wstęgi do 2,8 m i prędkościach produkcji do 305 m/min, są już w użyciu lub są sprzedawane i czekają na instalację.

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.