- reklama -

Rozwiązaniom hybrydowym, bazującym na technice inkjetowej, firma Orion Znakowanie Towarów przyglądała się od dłuższego już czasu. Również jej klienci pytali o możliwość realizowania zleceń uwzględniających moduły cyfrowe, choćby z myślą o bardzo krótkich seriach czy opcji personalizacji.

„Mając w parku sprzętowym maszynę Performance Series P7 – mówi Marek Dziewanowski, prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów – byliśmy świadomi, że Mark Andy systematycznie wprowadza na rynek nowe rozwiązania technologiczne w zakresie druku cyfrowego. Wiedzieliśmy zatem, że planowane jest przez nią rozwiązanie 4. generacji. Możliwości, elastyczność w działaniu i jakość etykiet realizowanych w modelu Digital Series HD wywarła na nas tak duże wrażenie, że decyzję o jej zakupie podjęliśmy bardzo szybko; tuż po jej obejrzeniu – po raz pierwszy – podczas Dni Otwartych odbywających się warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy”.

Na wyposażenie dostarczonej tu maszyny składają się: moduły druku inkjetowego; zespoły fleksograficzne; chłodzone cylindry dociskowe; szyna z odwracaniem wstęgi i tłoczeniem folią na zimno; stacja sztancowania QCDC z nowym nawijakiem ażuru do trudnych kształtów; moduł do produkcji etykiet wielostronicowych oraz automatyczne register i preregister.

DSHD: Marek Dziewanowski – prezes drukarni Orion Znakowanie Towarów przy maszynie Digital Series HD.

Produkcję przy jej współudziale rozpoczęto tu w drugiej połowie ubiegłego roku. „Traktujemy ją jako bardzo duże odciążenie dla maszyny konwencjonalnej, zwłaszcza przy zleceniach wymagających dodatkowych uszlachetnień, realizowanych w niższych nakładach. Właśnie możliwość efektywnego wykonywania krótkich serii to w naszym przypadku kluczowa korzyść z tej inwestycji – przyznaje Marek Dziewanowski. – Digital Series HD pozwoliła wzbogacić nasze portfolio np. o niskonakładowe etykiety wielowarstwowe. Posiadanie pod jednym dachem maszyn konwencjonalnej i hybrydowej daje nam o wiele większą elastyczność i zmienia optykę prowadzenia całego biznesu etykietowego. Zresztą w konfiguracjach obu maszyn można znaleźć elementy wspólne, umożliwiające te same procesy wykańczające, co dodatkowo podkreśla ich wzajemną kompatybilność”.

Firma Orion Znakowanie Towarów działa od 2000 roku, od początku specjalizując się w produkcji etykiet i współpracując przede wszystkim z firmami z rynku dóbr szybko zbywalnych.

„Przez niemal dwie dekady naszej działalności rozwijamy się wraz z rynkiem i z naszymi klientami – mówi Marek Dziewanowski. – W roku 2016 zainwestowaliśmy w pierwsze rozwiązanie z oferty Mark Andy – maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Był to dla nas duży przełom technologiczny, a zarazem znaczący skok pod względem wydajności produkcji etykiet i możliwości ich realizowania w trybie jednoprzebiegowym, także z wykorzystaniem różnych opcji uszlachetniania i wykańczania”.

Maszyna znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne i technologiczne wrocławskiego zakładu. Mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Poland: „Jej wyposażenie pozwoliło klientowi na realizowanie etykiet papierowych o wysokim stopniu uszlachetnienia oraz – dzięki wielu zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom – zapewniło większe bezpieczeństwo i jakość wykonywanej produkcji.

Mam na myśli takie jej elementy jak pełna inspekcja zadrukowanej wstęgi czy systemy automatycznego preregistra i registra. Dzięki dodatkowym modułom finishingu firma Orion Znakowanie Towarów mogła też rozbudować swoją ofertę o kolejne efekty specjalne, zwiększające atrakcyjność etykiety, taki istotną na rynku FMCG, na którym przede wszystkim działa drukarnia”.Marek Dziewanowski podkreśla fakt, że przy kolejnych inwestycjach w rozwiązania Mark Andy niezwykle ważna dla firmy Orion Znakowanie Towarów jest profesjonalna opieka posprzedażowa ze strony polskiego oddziału tego producenta. „Oba procesy sprzedażowe z zarządem Mark Andy w Polsce – mówi – przebiegały bardzo sprawnie, podobnie jak doradztwo ze strony jej przedstawicieli handlowych przy odpowiednim doborze sprzętu i jego konfiguracji.

Na szczególne słowa uznania zasługują pracownicy działu serwisu, którzy zarówno przy wdrożeniu maszyny Performance Series P7, jak i niedawnej implementacji Digital Series HD byli bardzo pomocni i dostępni za każdym razem, kiedy była taka potrzeba. Również te elementy braliśmy pod uwagę, gdy na targach Labelexpo Europe 2019 podejmowaliśmy decyzję o zakupie trzeciej maszyny Mark Andy – zaprezentowanego tam po raz pierwszy modelu Evolution”.

Maszyna ta zastąpi tu jedno z wysłużonych rozwiązań innego dostawcy, co oznacza – po raz kolejny – zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland, podsumowuje: „Zakup trzech zaawansowanych i rozbudowanych urządzeń w ciągu zaledwie trzech lat robi duże wrażenie i jest ważnym sygnałem dla klientów drukarni o jej ciągłym rozwoju, a także o dbałości o jak najwyższą jakość usług i terminowość realizowanych tu zleceń.

Mamy nadzieję, że zarówno wdrożona kilka miesięcy temu Digital Series HD, jak i zamówiona niedawno Evolution, będą równie ważnymi wzmocnieniami w perspektywie kolejnych lat działalności firmy Orion Znakowanie Towarów, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej z naszych maszyn – Performance Series P7”.

Źródło: Mark Andy

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.