spot_imgspot_img

Udany rok firmy Docufield

- Reklama-

Firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marek Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG – informuje o zrealizowanych w tym roku wdrożeniach rozwiązań obu producentów. Jak podaje, niesłabnącą popularnością wśród drukarń, które bazują na technologii cyfrowego druku zwojowego (w tym w coraz większym stopniu – poza dziełowymi – także komercyjnych, zwłaszcza internetowych), cieszą się maszyny Hunkeler AG. Są one przeznaczone do wstępnego przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi papieru m.in. w sklejone bloki książkowe.

Kończący się rok przyniósł firmie Docufield także projekty związane z wdrożeniem rozwiązań innej reprezentowanej przez nią marki – Hunkeler Systeme. Firma ta specjalizuje się w produkcji zaawansowanych, kompletnych systemów utylizacji odpadów, skierowanych do drukarń wysokonakładowych, głównie opakowaniowych. Hunkeler: automatyzacja i ergonomia przy wstępnym przygotowaniu i przetwarzaniu zadrukowanej wstęgi papieru.

„Kończący się rok, pełen wyzwań związanych z sytuacją geopolityczną, zakłóceniami w łańcuchu dostaw czy galopującą inflacją, był dla firmy Docufield niezwykle pracowity – mówi Michał Okurowski, dyrektor zarządzający. – Rozwiązania naszej, sztandarowej dla branży poligraficznej marki – Hunkeler AG, są od wielu lat synonimem najwyższej jakości i wydajności w kontekście wdrażanego przez coraz liczniejszą grupę firm cyfrowego druku zwojowego. Mamy za sobą projekty zrealizowane w najważniejszych polskich drukarniach dziełowych, specjalizujących się w tego typu produkcji (także z uwzględnieniem oprawy twardej). W tym roku grono to zostało powiększone o kluczowych graczy na rynku druku online. Okazuje się bowiem, że również drukarnie internetowe mogą z powodzeniem korzystać z zalet technologii zwojowej – dotychczas dominował u nich cyfrowy druk arkuszowy. Wynika to z jednej strony z wysokiej jakości obecnego rolowego druku inkjetowego oraz możliwości zadruku coraz szerszego zakresu mediów, z drugiej zaś z elastyczności rozwiązań Hunkeler”.

Jak dodaje Michał Okurowski, polskie drukarnie internetowe wykorzystują rolowe maszyny cyfrowe i towarzyszące im rozwiązania Hunkeler do realizacji różnorodnego asortymentu produktów. „Trzy z nich szczególnie się wyróżniają – mówi. – Pierwszy to znane również z drukarń dziełowych bloki książkowe. Drugim są ulotki wykładane w kilku strumieniach jako gotowy produkt. Trzeci stanowią stosy arkuszy w formacie B2”.
W kontekście druku dziełowego Michał Okurowski zwraca uwagę na coraz częściej realizowaną w technologii cyfrowej książkę w oprawie twardej:

„Rosnący trend w tej części rynku obserwujemy od pewnego czasu. Wcześniej nasi klienci stosowali linie do oprawy twardej, bazujące wyłącznie na introligatorni arkuszowej. Obecnie coraz częściej korzystają z niciarek zintegrowanych z rolowymi przekrawaczami Hunkeler. Tego typu rozwiązanie zwiększa ergonomię pracy i ma zasadniczy wpływ na stabilność oraz prędkość szycia”.

Hunkeler Systeme: odsysanie ścinków, utylizacja odpadów, filtrowanie powietrza | Ostatni okres był dla firmy Docufield ważny także w kontekście rosnącego zainteresowania rozwiązaniami Hunkeler Systeme AG.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących podnoszenia cen za produkcję i brzmią następująco:

O ile % podnieśliście ceny na realizację usług w ostatnich 3 miesiącach?

Czy planujecie podniesienie cen w najbliższych 3 miesiącach?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00