spot_imgspot_img

UPM Raflatac i WWF Polska

UPM Raflatac i WWF Polska odnowiły umowę dotyczącą wspólnego budowania przyszłości bez paliw kopalnych. Trzyletni kontrakt zawiera projekty zorientowane na wspólny rozwój gospodarki obiegu zamkniętego, w tym programy zarządzania odpadami oraz przyjaznego środowisku leśnictwa. W celu wzmocnienia efektów współpracy na rzecz tak ważnych inicjatyw, firmy będą angażować zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych interesariuszy UPM Raflatac.

- Reklama -

„Jako część firmy UPM The Biofore Company włączamy się w działania na rzecz budowy zrównoważonej, napędzanej innowacjami przyszłości i chcemy dzielić się naszą wiedzą oraz naszymi zasobami ze społecznościami, w których działamy. Firma UPM Raflatac jest częścią łańcucha wartości opakowań, w którym etykiety mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu gospodarki obiegu zamkniętego. Biorąc pod uwagę dzisiejsze potrzeby w zakresie zasobów, promowanie zrównoważonej gospodarki leśnej wspiera naszą podróż w kierunku przyszłości bez paliw kopalnych”, mówi Vera Bartsch z UPM Raflatac.

Ilość odpadów w Polsce rośnie z roku na rok. Odpady, które nie są poddawane recyklingowi lub ponownie wykorzystywane, niosą za sobą szereg konsekwencji — na przykład zwiększanie powierzchni wysypisk, zanieczyszczenia powietrza i emisji gazów cieplarnianych. Celem w obszarze zarządzania odpadami oraz gospodarki cyrkulacyjnej jest ograniczenie ilości odpadów z opakowań, trafiających do środowiska naturalnego. Projekt ten opiera się na trzech filarach: zmianach prawnych, współpracy z firmami mającej na celu ich przejście na gospodarkę cyrkulacyjną oraz motywowaniu i edukowaniu polskich konsumentów, by przyczyniali się do wdrażania pozytywnych zmian.

„Tylko dzięki współpracy interesariuszy z różnych dziedzin i obszarów możemy dokonać skutecznego przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego. Współpraca z firmą UPM Raflatac, która jest jednym z kluczowych ogniw w łańcuchu wartości opakowań, umożliwi nam wywarcie bardziej znaczącego wpływu i osiągnięcie większego postępu w budowaniu gospodarki obiegu zamkniętego w Polsce”, podkreśla Ewa Chodkiewicz z WWF Polska.

Georgia, Borjomi Kharagauli National Park

Drugi obszar współdziałania firm skupia się na zrównoważonym leśnictwie. Jego celem jest przygotowanie wraz z głównymi interesariuszami bazy wiedzy, opracowanie wytycznych dotyczących ochrony różnorodności biologicznej oraz zalesiania, które przyczynia się do pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery. W planach jest także tworzenie map i ocena potencjału odbudowy zniszczonych ekosystemów, ze szczególnym uwzględnieniem terenów podmokłych.

Firma UPM Raflatac posiada w Polsce dwie fabryki znajdujące się w Biskupicach Podgórnych oraz Nowej Wsi Wrocławskiej, zatrudniające 635 pracowników. UPM Raflatac i WWF Polska współpracują od 2012 roku. Początkowo w ramach projektu „Rzeki dla życia”, następnie w ramach programu “Strażnicy Rzek”. Oba skupiały się na ochronie różnorodności biologicznej polskich rzek.

Źródło: UPM Raflatac

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia Interak

Drukarnia Pozkal

spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy wybierasz się na targi drupa 2024?

Gdybyś wybierała się/wybierał się na targi drupa 2024, to jakich tematów byś szukała/szukał?

spot_img