spot_imgspot_img

Urzeczywistnij swoją wizję druku 4.0 dzięki Performance Analytics

Zasadniczym elementem systemu Print 4.0 jest zdolność do gromadzenia, przetwarzania, analizowania i interpretowania dużych ilości danych cyfrowych - najlepiej w czasie rzeczywistym. Business Intelligence (BI) jest szybkim i prostym sposobem dla firm poligraficznych, aby rzucić światło na ich wielkość danych.

- Reklama-

Narzędzie BI – Performance Analytics – pozwala w ciągu kilku sekund przekształcić nawet duże i złożone zbiory danych w raporty i wykresy informacyjne. Dzięki temu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać wartość merytoryczną danych produkcyjnych i wprowadzić w całym przedsiębiorstwie sprawne procesy decyzyjne oparte na danych.

Inteligentne wykorzystanie danych produkcyjnych | Postęp technologii Przemysłu 4.0 oznacza, że firmy mają do dyspozycji więcej danych produkcyjnych niż kiedykolwiek wcześniej. Analiza tej ogromnej puli informacji (big data) otwiera przed firmami poligraficznymi zupełnie nowe możliwości zwiększenia wydajności produkcji. Dane zbierane każdego dnia, które z łatwością mogą obejmować 10 000 lub więcej plików (dziennika) na maszynę – stanowią podstawę elastycznych analiz samoobsługowych i pomagają zapewnić decydującą przewagę nad konkurencją.

Analizy te wskazują, że tak zwane mikro przestoje, na przykład krótkie przerwy w produkcji spowodowane problemami z transportem papieru – odpowiadają za około połowę wszystkich spadków wydajności w produkcji. Wiąże się to z odpowiednimi konsekwencjami, ponieważ każdy problem wymaga naprawy, pochłania zasoby i prowadzi do nieproduktywnej działalności. Performance Analytics wspiera użytkowników Koenig & Bauer poprzez ułatwianie wszechstronnych analiz zebranych danych dotyczących maszyn i produkcji, a następnie przejrzyste prezentacje wyników. W przeciwnym razie ujawniane są ukryte wzorce i informacje, można podejmować decyzje zapobiegawcze, optymalizować procesy, a produkty jeszcze lepiej zaspokajają specyficzne potrzeby klienta.

Elastyczna analiza danych w czasie rzeczywistym | Performance Analytics umożliwia natychmiastową wizualizację zebranych danych dotyczących czasu produkcji, ilości, zasobów itp. w przejrzyście ułożonych, nieszablonowych wykresach nawigacyjnych. Rozbudowane, interaktywne funkcje filtrowania umożliwiają szybką analizę danych z różnych perspektyw użytkownika, co stanowi podstawę do podejmowania świadomych decyzji. Dane są przechowywane w chmurze i mogą być wykorzystywane wspólnie przez wszystkie działy (współdzielenie danych w chmurze), co pozwala na znaczne przyspieszenie procesów decyzyjnych w firmach poligraficznych.

Uwolnienie niewykorzystanego potencjału | Wystarczy kilka kliknięć, aby firmy poligraficzne zyskały cenny wgląd w to, gdzie w procesie produkcyjnym można znaleźć niewykorzystany potencjał. Performance Analytics jest w stanie w czasie rzeczywistym identyfikować i oceniać przyczyny problemów i pojawiających się trendów w produkcji poligraficznej, co stanowi podstawę szybkiej i systematycznej optymalizacji procesów.

Oprócz szczegółowych analiz stanu, trendów i błędów, ciągła analiza porównawcza pozwala na porównywanie wydajności różnych maszyn, zadań wykonywanych przez klientów i materiałów eksploatacyjnych. Umożliwia to natychmiastową ocenę własnych możliwości użytkownika, szybsze określenie niedociągnięć i ich przyczyn oraz zwiększenie konkurencyjności. Dzięki big data i Performance Analytics firma Koenig & Bauer pomaga swoim użytkownikom w przyspieszeniu cyfrowej transformacji branży poligraficznej i urzeczywistnieniu wizji Print 4.0.

Źródło: Koenig & Bauer

- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych