W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.

Członek Zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller: „Dzięki nowemu urządzeniu mamy teraz możliwość organizowania tutaj w Würzburgu indywidualnych i dopasowanych do potrzeb danego odbiorcy pokazów druku dla naszych klientów. Wirtualnie bądź bezpośrednio na miejscu.”

- reklama -- reklama -

Zbudowana w macierzystym zakładzie maszyna Evo XD 8 jest wysoko zautomatyzowanym i znakomicie wyposażonym urządzeniem do druku fleksograficznego typu CI, z wewnętrznym zespołem odwracania wstęgi oraz urządzeniem tnącym in-line przed nawijaniem.

Charakteryzuje się szerokością zadruku 1.270 mm i osiąga prędkość produkcyjną do 500 m/min. Umożliwia zadruk farbami wodnymi folii oraz papierów o gramaturze do 150 g/m². Konsekwentna automatyzacja oraz solidna i ergonomicznie przemyślana konstrukcja ułatwiają osiągnięcie najlepszych wyników w zakresie jakości i produktywności.

 „Wraz z uruchomieniem dodatkowej maszyny demonstracyjnej Evo XD w sercu Europy firma Koenig & Bauer podkreśla swoje ambicje na wzrastającym rynku druku fleksograficznego” – zaznaczył Luigi Magliocchi, Dyrektor Zarządzający firmy Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD dla elastycznej produkcji wysokiej jakości nakładów

Fleksograficzna maszyna rotacyjna CI z uznanej już rodziny Evo XD jest przystosowana do pracy z materiałami najróżniejszego typu, takimi jak folie, bardzo cienkie i delikatne podłoża typu „breathable“ LDPE, materiały kaszerowane czy papiery; w oparciu o farby na bazie rozpuszczalników czy farby wodne. Oferuje ona najwyższy stopień elastyczności i możliwości różnorodnego zastosowania w zadruku opakowań, także dzięki niezwykle wydajnemu zespołowi suszącemu.

Maszyna jest skonstruowana w oparciu o moduły aktualnej rodziny urządzeń typu Evo, dzięki czemu znakomicie spełnia wymagania dotyczące szybkiej zmiany zleceń, wysokiej produktywności w przypadku niskich i średnich nakładów oraz niewielkich ilości makulatury niezbędnej do ustawiania produkcji.

Automatyczny system zadruku PrintTronic, wysoko wydajna funkcja myjąca „Speedy Clean“, zintegrowany system 100 % -ego rozpoznawania błędów druku oraz funkcjonalność SmartRegister umożliwiają szybkie rozpoczęcie produkcji oraz nieprzerwaną kontrolę jakości.

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?