W styczniowym wydaniu

Materiał okładkowy: rozmowa z Andrzejem Płatkiem z firmy Reprograf

Styczniowe wydanie jest już w Waszych rękach. Znajdziecie w nim, jak zawsze kilka ciekawych informacji i artykułów, do których przeczytania zachęcamy. Okładkowym materiałem jest rozmowa z Andrzejem Płatkiem z firmy Reprograf, podsumowującym to co dzieje się na rynku poligraficznym. Po raz kolejny na naszych łamach znajdziecie również materiał dotyczący jakości w drukowaniu fleksograficznym. Materiał został przygotowany przez Małgorzatę Szczotkę. Jakość nadal jest tematem, w którym bijemy na głowę drukarnie z Europy.

Wśród różnych materiałów przedstawiamy również to, co będzie prezentowane podczas nadchodzących targów RemaDays. To targi, za które trzymamy mocno kciuki i chyba jako jedyni kibicujemy, aby w kolejnej edycji przyciągnęły do siebie jeszcze większe grono firm związanych z poligrafią. Być może z czasem targi poligraficzne będą w tym miejscu.

A lista wystawców w tym roku jest wyjątkowa. Znajdziecie na niej wiele nowych (starych) firm, jak chociażby Avargraf, Mark Andy, Heidelberg itd. Relację na bieżąco przedstawimy na stronach WWW naszego wydawnictwa.

W bieżącym wydaniu także o nowej instalacji Koenig&Bauer w drukarni Trefl z Krakowa. Trzeba przyznać, że maszyny tego producenta cały czas są w ścisłej czołówce zainteresowania naszych drukarń.

Rok 2018 zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie tylko pod względem ilości branżowych wydarzeń, jak chociażby próba połączenia Poligrafii z Taropakiem w Poznaniu. Być może będzie to również rok przełomowy pod względem inwestycji całej branży poligraficznej w rozwiązania z obszaru druku cyfrowego. Zarówno etykiety, opakowania czy wreszcie produkcja książkowa i akcydensowa. Jakość już jest do zaakceptowania przez klientów.

Wiele osób nie zauważyło, że oprócz wydań offsetowych w ich ręce trafiały wydania naszego tytułu realizowane na cyfrowych maszynach drukujących, różnych producentów. My również wyrobiliśmy sobie zdanie, co do jakości i możliwości drukowania w tej technologii.

Zapraszamy do lektury wydania i do zobaczenia w kolejnym.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?