Drukarnia Warneke Paper Box z Denver w Kolorado, USA, rozpoczęła niedawno instalację nowej maszyny Primefire 106 firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). Ten przemysłowy 7-kolorowy system cyfrowego druku atramentowego w formacie B1 otwiera przed tą drukarnią opakowaniową nowe źródła przychodów, ponieważ idealnie nadaje się do realizacji kampanii opakowaniowych w małych nakładach.

„Zobaczyliśmy maszynę Primefire po raz pierwszy na targach drupa 2016 i byliśmy zachwyceni rezultatami. Już teraz cieszymy się z nowych możliwości, jakie zaoferuje nam i naszym klientom”, mówi Steve Huppert, wiceprezes i dyrektor operacyjny drukarni Warneke Paper Box.

Możliwość zdobywania nowych rynków
Primefire 106, jako pierwszy dostępny na rynku inkjetowy cyfrowy system drukujący w formacie 70 x 100 cm, daje producentom opakowań kartonowych możliwość tworzenia wartości dodanej dla każdego pudełka, szybszego wprowadzania produktów na rynek oraz zmniejszania kosztów łańcucha dostaw dzięki drukowaniu na żądanie.

Drukowanie bezpośrednio na podłożu siedmioma kolorami i doskonałe pasowanie pozwalają nanosić elementy zabezpieczające oraz dane zmienne w celu tworzenia opakowań zabezpieczonych przed fałszowaniem.

Jakość druku Primefire 106 w formacie 70 x 100 cm jest porównywalna z drukiem offsetowym, dlatego też drukarnia Warneke dla każdego zlecenia może dobrać odpowiednią technologię i optymalnie obsłużyć swoich klientów: zlecenia z krótkim czasem realizacji, jak również te z danymi zmiennymi albo dodruki lub bardzo małe nakłady, realizowane są cyfrowo na maszynie Primefire 106. Do masowej produkcji dużych nakładów, gdzie chodzi głównie o niską cenę jednostkową, stosowane są maszyny offsetowe.

„Dzięki uzupełnieniu posiadanych wcześniej maszyn offsetowych o cyfrowy system Primefire 106 Warneke będzie mógł od teraz używać technologii, która będzie najbardziej opłacalna przy realizacji danego zlecenia. Nowe produkty i możliwości, które Warneke wkrótce będzie mógł zaoferować swoim klientom, przyniosą nowe możliwości wzrostu teraz i w przyszłości”, mówi Montserrat Peidro-Insa, szefowa działu druku cyfrowego firmy Heidelberg.

System druku cyfrowego Primefire 106 oferuje najwyższą jakość drukując z rozdzielczością 1200 x 1200 dpi przy prędkości początkowej 2500 ark./godz. i dzięki przemysłowej wydajności pozwala zadrukowywać do 1,5 miliona arkuszy miesięcznie. Jego modułowa budowa umożliwia późniejsze zwiększenie prędkości oraz doposażenie bez konieczności wymiany całej maszyny.

„Od wielu lat wierzymy w Heidelberga jako dostawcę przełomowych technologii, który wspiera swoich klientów w zwiększaniu zysków. Nie mamy wątpliwości, że Primefire pozwoli nam je osiągać”, mówi Stacy Warneke, prezes i dyrektor zarządzający w Warneke Paper Box. „Cieszymy się i jesteśmy podekscytowani, że będziemy pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych stosującą tą najnowocześniejszą technologię.”

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?