Reprograf-Grafikus w ostatnim czasie dokonał kilku wdrożeń oraz przedłużył kontrakty płyt fotopolimerowych marki Asahi u znaczących klientów na Polskim rynku.

- reklama -


Partner Reprograf-Grafikus tj. Asahi Photoproduct opracował innowacyjną technologię produkcji płyt fleksograficznych o nazwie Clean Transfer, która zapewnia czysty transfer farby i ogranicza jej przywieranie do podłoża. Wykorzystanie płyt fleksograficznyh Asahi  w procesie druku zapewnia znacznie lepszą jakość wydruków i wpływa pozytywnie na cały proces produkcyjny czego dowodem jest podpisanie kontraktu z takimi firmami jak Mal-Pol z Oleśnicy pod Warszawą, oraz przedłużenie kontraktu z firmą Skanem ze Swadzimia pod Poznaniem.

Wspomniani klienci zauważyli iż bieg maszyny drukującej jest rzadziej zatrzymywany ze względu na konieczność czyszczenia płyt, czas przestoju jest znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania innych technologii płyt, a dodatkową oszczędnością jest zmniejszenie odpadu co całościowo znacznie podwyższa efektywność produkcji.

Technologia Clean Transfer na bazie nowej chemii polimeru Asahi jest innowacyjnym i unikatowym rozwiązaniem we fleksodruku i powinna być brana pod uwagę przez wszystkie drukarnie fleksograficzne, nie tylko wąskowstęgowe, które zamierzają zwiększyć swoją efektywność.

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -