spot_imgspot_img

Webinar: Narzędzia wspomagające projektowanie i produkcję opakowań w systemie Prinect

- Reklama-

Kolejna edycja webinar pod nazwą Jesienna Akademia Heidelberga online poświęcona była w zasadzie tematom, które kręcą się wokół projektowania i realizacji produkcji opakowań. Webinarium poprowadził Tomasz Pawlicki a prelegentami przedstawiającymi poszczególne zagadnienia byli: Andrzej Kunstetter i Dawid Żyta.

Prowadzący webinar: Tomasz Pawlicki, Dawid Żyta i Andrzej Kunstetter

Panowie przedstawili narzędzia, jakie dostępne są dla drukarni opakowaniowej, przy realizacji zleceń poświęconych projektowaniu opakowań. Poruszono między innymi tematy oprogramowania:

  • PDF Toolbox Pack Edition (zestaw narzędzi szczególnie istotnych dla produkcji opakowań, mających również zastosowanie w poligrafii akcydensowej czy dziełowej)
  • Prinect Signa Station Packaging Pro (rozszerzenie pełnej Prinect Signa Station o funkcje typowo opakowaniowe)
  • Prinect Package Designer (modu dedykowany wyłączenie szeroko pojętemu projektowaniu opakowań).

Panowie przedstawili między innymi możliwość zarządzania projektami, weryfikację kolorów produkcji i zmian jakie się pojawiają, możliwość symulowania podłoży – w tym tektury falistej czy folii przezroczystej, projektowania automatycznie  arkusza drukarskiego (rozmieszczenia opakowań), możliwość przesłania informacji do przygotowania wykrojników a także po przez oprogramowania CAD przesłanie informacji wykorzystanych do produkcji na ploterach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość generowania obciążników i ustawienia (dla druku offsetowego) stref farbowych na maszynie. Okazuje się, że Prinect rozwijany przez lata posiada bardzo wiele różnych zastosowań. Ci z Państwa, którzy zainteresowani są poznaniem możliwości i prezentacją najnowszych elementów oprogramowania – mogą wziąć udział w nadchodzącej drugiej edycji Polish Prinect User Day, który odbędzie się już 1o listopada w ramach Akademii Heidelberga.

Ze względu na czas trwania wydarzenia – wszyscy uczestnicy proszeni są o rejestrację. Link podamy wkrótce. W tym przypadku nie będzie transmisji online wydarzenia!

Wszystkie prezentowane webinaria można obejrzeć na specjalnie przygotowanej stronie WWW. Są tam umieszczone również edycje wcześniejsze. Wszystkie webinary można również obejrzeć na stronach internetowych firmy Heidelberg Polska oraz Facebooku.

 

- Reklama -
Poprzedni artykułWszystko ma znaczenie
Następny artykułWebinar: Fujifilm & Horizon

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych