WEILBURGER Graphics GmbH neutralne pod względem klimatycznym

WEILBURGER Graphics GmbH z siedzibą w Gerhardshofen we Frankonii, działający na całym świecie producent lakierów, farb fleksograficznych i klejów dla przemysłu poligraficznego, stał się w tym miesiącu firmą neutralną dla klimatu.

- reklama -

Oznacza to, że z pomocą monachijskiej firmy Climate Partner przedsiębiorstwo to poprzez projekty ochrony klimatu w pełni kompensuje emisję CO2 spowodowaną przez swoją działalność gospodarczą. ClimatePartner jest dostawcą rozwiązań w zakresie ochrony klimatu i łączy indywidualne doradztwo z oprogramowaniem w chmurze, które według firmy jest unikalne na rynku.

Klienci mogą go używać do obliczania i redukcji emisji CO2 oraz kompensowania nieuniknionych emisji. W ten sposób WEILBURGER Graphics jest firmą neutralną dla klimatu, co potwierdza znak ClimatePartner.

Określanie emisji CO2

Podstawą zobowiązania jest równowaga ekologiczna. Przy wsparciu ClimatePartner zidentyfikowano istotne źródła emisji CO2 firmy WEILBURGER Graphics GmbH i wyprowadzono potencjały redukcyjne. Analiza i coroczna aktualizacja tego bilansu umożliwia wdrożenie i kontrolę środków mających na celu dalsze unikanie i redukcję emisji CO2.

Rekompensata za emisje CO2 poprzez projekty ochrony klimatu

Projekty ochrony klimatu pozwalają na oszczędność CO2 – na przykład poprzez ponowne zalesianie lub zastąpienie technologii szkodliwych dla klimatu. Oprócz wpływu na klimat, mają one również pozytywny wpływ na rozwój lokalny. WEILBURGER Graphics kompensuje uwolnione gazy cieplarniane poprzez wsparcie projektów Hydropower, Virunga, D.R. Congo i Forest Protection, April Salumei, Papua Nowa Gwinea. Wszystkie projekty ClimatePartner są certyfikowane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami i weryfikowane przez niezależne osoby trzecie, czy działania te są realizowane lokalnie.

Kompensacja śladu CO2

Dzięki procesowi ClimatePartner z numerem identyfikacyjnym związanym z zamówieniem, neutralność klimatyczna firmy WEILBURGER Graphics GmbH jest identyfikowalna w sposób przejrzysty: na stronie www.climatepartner.com/14543-2007-1001 znajduje się certyfikat neutralności klimatycznej firmy WEILBURGER Graphics GmbH z informacją o tym, ile CO2 zostało zrekompensowane przez firmę i jakie projekty ochrony klimatu firma wspiera.

Günter Korbacher, prezes zarządu WEILBURGER Graphics GmbH, komentuje: “My, WEILBURGER Graphics GmbH, od wielu dziesięcioleci stawiamy ochronę środowiska, zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu na pierwszym miejscu w naszej filozofii przedsiębiorstwa i realizujemy te cele z pełnym przekonaniem. Dlatego od wielu lat produkujemy przy możliwie najniższej emisji CO2 i regularnie inwestujemy we własne systemy solarne, elektrociepłownie i pompy ciepła.

Już w 2012 roku przestawiliśmy się z oleju opałowego na oszczędzające zasoby naturalne systemy grzewcze na pelety drzewne i od wielu lat pozyskujemy energię elektryczną kupowaną na zewnątrz wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. I wreszcie, co nie mniej ważne, położyliśmy podwaliny pod firmę neutralną dla klimatu, inwestując w nowe i ultranowoczesne urządzenia do produkcji lakierów na bazie wody i UV. Certyfikacja w ClimatePartner i związana z nią kompensacja CO2 poprzez wspierane przez nas projekty ochrony klimatu była zatem logicznym krokiem i daje nam i naszym klientom pewność, że firma WEILBURGER Graphics jest nie tylko przekonująca pod względem jakości i dostępności, lecz także w 100% neutralna dla klimatu”.

Źródło: WEILBURGER Graphics

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Najważniejsze wyzwania na "teraz" dla Twojego biznesu