spot_imgspot_img

Wipak Polska w uznaniu jakości i wysokiej produktywności inwestuje w drugą bobiniarkę Comexi S1 DT

Nowa maszyna „w pełni spełnia nasze oczekiwania dotyczące najwyższej jakości przy dużej prędkości w procesach pakowania folii przetwarzanych w naszym zakładzie w Skarbimierzu-Osiedlu”

- Reklama-

Firma Comexi specjalizująca się w zakresie rozwiązań dla przemysłu przetwórczego i poligraficznego opakowań giętkich oraz firma Wipak Polska specjalizująca się w produkcji opakowań i przetwórstwie folii dostarczanych przez inne firmy z Grupy Wipak zawarły umowę dotyczącą nabycia bobiniarki Comexi S1 DT przez polską firmę. Jakość, wysoka produktywność i zintegrowane środki bezpieczeństwa to główne powody nabycia drugiej bobiniarki Comexi S1 DT przez firmę Wipak Polska. Pierwszą maszynę tego typu zakupiono w 2017 r.

„Bobiniarka Comexi S1 DT w pełni spełnia nasze oczekiwania dotyczące najwyższej jakości przy dużej prędkości w procesach pakowania folii przetwarzanych w naszym zakładzie” — wyjaśnił Włodzimierz Glapa, dyrektor zarządzający w firmie Wipak Polska. Argumenty, które przekonały polską firmę do zakupu drugiej bobiniarki, identycznej z maszyną z 2017 roku, to: „po pierwsze bezpieczeństwo, ponieważ maszyna jest wyposażona we wszystkie niezbędne środki, które chronią naszych pracowników przed urazami i incydentami związanymi z bezpieczeństwem. Ponadto obsługa bobiniarki Comexi S1 DT jest prosta i intuicyjna. Drugi powód zakupu to jakość maszyny, która idzie w parze z wysoką wydajnością procesu cięcia”.

Firma Wipak jest obecna w Polsce od wielu dekad, obsługując klientów w zakresie sprzedaży i dystrybucji. W 2013 r. firma została przeniesiona do miejscowości Skarbimierz-Osiedle, gdzie utworzono nowy zakład produkcyjny. W zakładzie tym produkowane są opakowania i przetwarzane są folie dostarczane przez inne zakłady Wipak. Od tego czasu firma Wipak Polska zwiększyła produktywność i poszerzyła możliwości, umacniając tym samym swoją pozycję jako centrum druku fleksograficznego w ramach Grupy Wipak. Firma obsługuje przede wszystkim sektor spożywczy i sektor służby zdrowia. Produkty firmy Wipak Polska są projektowane pod kątem maksymalnej ochrony i stanowią awangardę innowacyjnych opakowań zrównoważonych tego typu.

Dzięki najnowocześniejszym elementom sterowania i wysokiemu stopniowi automatyzacji bobiniarka Comexi S1 DT zapewnia doskonałą jakość i wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań. Wyjątkowo interaktywny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika umożliwia automatyczne kalibrowanie prawie wszystkich regulowanych elementów maszyny, w tym rdzeni, noży, głowic laserowych i fotokomórek. Ten wyjątkowy stopień automatyzacji bobiniarki Comexi S1 DT pozwala operatorowi załadować rolę do maszyny i dostarczyć gotowe role bez konieczności ingerencji.

Głowicowa wersja maszyny Comexi S1 DT może realizować zadania obejmujące wiele roli wyjściowych. Ponadto można w niej stosować najgrubsze materiały używane na rynku opakowań giętkich, w tym materiały aluminiowe i woskowane oraz inne specjalne lub złożone materiały. Maszyna Comexi S1 DT oferuje szerokie możliwości dostosowania, a także wiele zautomatyzowanych opcji, takich jak stoły do sklejania, automatyczny wyładunek roli, monitorowanie przy użyciu kamery wideo i robotyzacja etykietowania gotowych roli. W pełni gwarantuje to pełną kontrolę systemu i zapewnia wyjątkowy wzrost wydajności.

Firma Wipak Polska jest częścią Grupy Wipak, fińskiego globalnego dostawcy, dostarczającego najwyższej jakości, zrównoważone i innowacyjne opakowania elastyczne do żywności, wyrobów medycznych i produktów farmaceutycznych. Współpraca Grupy Wipak obejmującej 11 zakładów produkcyjnych w całej Europie i firmy Comexi została rozpoczęta w 2005 r. poprzez nabycie pierwszej bobiniarki. Zakup kolejnych bobiniarek i laminatorów dodatkowo wzmocnił zaufanie między firmami.

Źródło: Reprograf-Grafikus


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 264 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy inwestycja w Web-to-Print jest nadal atrakcyjna?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych