Wobec odwołania dwóch istotnych imprez targowych, dedykowanych drukowi cyfrowemu – Fespa i Printing United – firma Agfa podjęła decyzję o zaprezentowaniu przygotowanych z myślą o nich rozwiązań w sposób wirtualny.

- reklama -

W dniach 6-9 października br. w jej centrali w Mortsel odbył się cykl webinariów pod wspólną nazwą Studio 5D10 (nawiązano w ten sposób do numeru stoiska firmy na odwołanych targach Fespa), poświęconych z jednej strony – nowościom w ofercie belgijskiego producenta (z których najważniejsza to ploter Jeti Tauro H3300 S LED), z drugiej – jej kompleksowej ofercie w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego, skierowanej do drukarń offsetowych, producentów i przetwórców tektury falistej oraz firm wykorzystujących technikę inkjet UV w aplikacjach przemysłowych.

Agfa poinformowała również, że dwa plotery z jej oferty – Jeti Tauro H3300 LED i Oberon RTR3300, otrzymały nagrody za „Produkt roku”, przyznane przez Printing United Alliance. Z myślą o osobach, które nie mogły śledzić webinariów na żywo, zostały one udostępnione na stronie https://www.agfa.com/int/studio5d10/ (wymagana jest uprzednia rejestracja).

Prowadzący wszystkie trzy sesje Koen Steert – szef sprzedaży rozwiązań Sign & Display firmy Agfa na rynku europejskim podkreślał, że pomimo pandemii stara się ona normalnie funkcjonować, dostarczając wciąż na rynek nowe i udoskonalone rozwiązania w zakresie wielkoformatowego druku inkjetowego. Stąd m.in. nieprzerwanie realizowane działania badawczo-rozwojowe, których efekty – jak zapowiedziano podczas webinariów – ujrzą światło dzienne już niebawem.

W kontekście zapowiedzi produktowych Tom Vermeulen – szef jednostki biznesowej Inkjet Sign & Display wspomniał m.in. o planowanych rozwiązaniach skierowanych na rynek soft signage, jak też o nowych aplikacjach przemysłowych, wykonywanych z udziałem specjalnie recepturowanych przez firmę Agfa atramentów inkjetowych UV i powstałych z jej partnerami technologicznymi z poszczególnych segmentów rynkowych. Podkreślał, że wiele innowacji wprowadzanych jest na podstawie opinii i doświadczeń klientów, którzy oczekują coraz wyższej wydajności, automatyzacji (w zakresie podawania i odbierania mediów) oraz jakości obrazowania.

Jeti Tauro H3300 S LED – nowy przemysłowy ploter hybrydowy już w ofercie firmy Agfa

W przededniu projektu Studio 5D10 firma Agfa poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, hybrydowego plotera – Jeti Tauro H3300 S LED. Jak przekonywała podczas pierwszego z webinariów, skierowanego do drukarń offsetowych, Reinhilde Alaert – Product Manager w dziale Sign & Display firmy Agfa, nowe urządzenie (oznaczone symbolem „S” – standard) ma być bazowym rozwiązaniem pozwalającym firmom na wejście na rynek przemysłowego druku wielkoformatowego, a jednocześnie – na rozbudowę maszyny (nawet do najszybszej, w pełni zautomatyzowanej wersji) wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika i jego klientów.

Ploter drukuje w trybie 6-kolorowym z opcjonalną bielą i primerem, oferując prędkość do 302 m2/h. Producent zaznacza, że maszyna zapewnia bardzo krótki czas rozruchu oraz równie szybką i łatwą konserwację, jak jej bardziej rozbudowana wersja, przy podobnym poziomie automatyzacji całego rozwiązania.

Ploter Jeti Tauro H3300 S LED będzie dostępny w sześciu wariantach, z których cztery dedykowane są aplikacjom z zastosowaniem kartonu – od wersji ręcznej do w pełni zautomatyzowanej. Model w 3/4 zautomatyzowany uwzględnia przy tym moduł ABF (automatic board feeder), który – jak podkreśla Agfa – jest szczególnie przydatny do realizacji krótszych serii, gdyż pozwala na szybkie i wydajne przezbrojenie urządzenia w kontekście różnych typów podłoży i ich formatów. Dwie pozostałe wersje (master roll-to-roll i light roll-to-roll) bazują na technologii druku zwojowego.

Podobnie jak wszystkie maszyny inkjetowe Agfa, nowy ploter jest sterowany systemem workflow Asanti, zaprojektowanym z myślą o druku wielkoformatowym. Jak podkreśla Agfa, oprogramowanie to kontroluje i automatyzuje cały proces poligraficzny – od etapu prepress na finalnej obróbce skończywszy, zapewniając stabilność kolorystyczną i optymalizując zużycie atramentu…

Źródło: Agfa

- reklama -