- Reklama -spot_imgspot_img

Wysokowydajne rozwiązanie etykietowe dla przemysłu farmaceutycznego od UPM Raflatac i HP Indigo

- Reklama-

UPM Raflatac wraz z HP Indigo, światowym liderem druku cyfrowego, wprowadzają przełomowe, wysokowydajne rozwiązanie do druku etykiet w przemyśle farmaceutycznym. W pełni przetestowana kombinacja spełnia wszystkie wymogi dotyczące aplikacji etykiet, magazynowania i transportu w warunkach chłodniczych dla nowoczesnych, wrażliwych na temperaturę leków biologicznych, w tym szczepionek. Nowatorskie rozwiązanie etykietowe zapewnia bezpieczeństwo produktu, jest wytrzymałe podczas trudnych warunków aplikacji i odporne na niskie temperatury sięgające do -80°C.

Optymalne rozwiązanie etykietowe, zapewniające bezpieczeństwo produktów i ochronę marki, ma kluczowe znaczenie dla całego łańcucha wartości produktów farmaceutycznych.  Wiodące w swoich branżach firmy, UPM Raflatac i HP Indigo, podjęły współpracę na rzecz przetestowania różnorodnych kombinacji materiałów etykietowych, tuszy i lakierów dla wymagających aplikacji etykiet oraz transportu i dystrybucji leków.  Rezultatem jest wysokowydajne i niezawodne rozwiązanie etykietowe, odporne na wilgoć i zarysowania, które pozostaje nienaruszone i czytelne, pomimo trudnych warunków magazynowania i transportu.

- Reklama -

Etykiety na leki głęboko mrożone drukowane są na prasie cyfrowej HP Indigo 6K przy użyciu technologii zmiennych danych, opartej na technologii HP SmartStream Designer. Druk wykonywany jest na kompatybilnym, optymalnym, odpornym na zadrapania i wodoodpornym materiale etykietowym Raflex Plus White. Aby zapewnić ochronę marki i identyfikowalność łańcucha dostaw, zastosowano kilka elementów zabezpieczających. Wśród nich znaleźć można serializowany kod QR obsługiwany przez Micro Focus GPAS, żółtą farbę widzialną w świetle UV HP Indigo ElectroInk UV, zapewniającą ukrytą warstwę potwierdzającą autentyczność produktu, czy serializowany mikrotekst i kod matrycy danych GS1.

„Testowanie i walidacja materiałów etykietowych pod kątem wydajności drukowania jest bardzo złożonym i trudnym procesem dla firm farmaceutycznych. Rozwiązanie, które wspólnie opracowaliśmy, znaczni ułatwi im to zadanie”, mówi Lottie Andersson, Dyrektor Rozwoju ds. Farmacji, UPM Raflatac. Nowopowstałe rozwiązanie etykietowe wraz z eksperckim wsparciem producenta w całym procesie jest od teraz dostępne dla właścicieli marek farmaceutycznych i służby zdrowia. „Dzięki posiadanym specyficznym protokołom testowym i ustawieniom aplikacji, gwarantujemy optymalne rozwiązania i fachowe doradztwo” – dodaje Andersson.

Projekt jest wynikiem silnego partnerstwa na poziomie globalnym między HP Indigo i UPM Raflatac.

„Nasza współpraca odbywa się na wielu płaszczyznach, obejmując rozwój technologii, zrozumienie zastosowań końcowych i zrównoważony rozwój. Razem możemy pomóc naszym wspólnym klientom w dokonywaniu najlepszych możliwych wyborów, skrojonych na potrzeby ich biznesu”, mówi Itai Shifriss, Globalny Dyrektor Biznesowy ds. Dostaw Przemysłowych, HP Inc.

Źródło: UPM Raflatac


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych